Finał Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016!

26 października w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się finał tegorocznej już XVI edycji Ogólnopolskiej Kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Inicjatorem i koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania oraz fundacja „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Po raz kolejny kampanię honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji, Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” adresowana jest głównie do dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej, ich rodziców oraz nauczycieli, a także kierowców oraz sprzedawców napojów alkoholowych.

Gmina Puck bierze czynny udział w Kampanii od 2002 roku.

Głównym jej celem jest propagowanie trzeźwości oraz promowanie wśród młodych ludzi bezpiecznego i zdrowego stylu życia oraz sportu jako alternatywy wobec sięgania po używki – alkohol, narkotyki, tytoń oraz przemocy.

Kampania przebiegała bardzo żywiołowo. Odbywały się różnego rodzaju konkursy, zawody sportowe, zajęcia edukacyjne, itp., których wspólnym mianownikiem było promowanie bezpiecznego stylu życia bez uzależnień.

W uroczystości finałowej udział wzięły nagrodzone w organizowanych w ramach Kampanii konkursach dzieci wraz z rodzicami, opiekunami, przedstawicielami szkół oraz władz lokalnych z różnych stron Polski. Laureaci konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody, a ich opiekunowie i wychowawcy dyplomy i gratulacje.

Wśród laureatów przeprowadzonych konkursów znalazła się uczennica Zespołu Szkół w Mrzezinie – Nikola Samp, która wygrała jedną z nagród głównych (rower, kask oraz kamerę turystyczną).

Naszej Laureatce, w uroczystości towarzyszyli rodzice oraz inspektor ds. alkoholowych Urzędu Gminy.

W konkursach organizowanych w ramach Kampanii wyróżnieni zostali również inni uczniowie z naszych szkół. Należą do nich:

– Patrycja Marzeion  – SP Łebcz
– Paweł Sahs – SP Leśniewo
– Filip Kamiński – SP Łebcz
– Robert Mach – ZS Starzyno
– Dagmara Hirt – ZS Starzyno
– Kacper Kubek – SP Połchowo
– Michał Schwichtenberg – SP Połchowo
– Paulina Piepke – SP Połchowo
– Oliwia Labudda – SP Połchowo
– Kinga Serocka – ZS Mrzezino
– Julia Lademann – SP Leśniewo

Osobom tym nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości szkolnych.

 

Wybierz interesujący układ