Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Finał Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016!

26 października w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się finał tegorocznej już XVI edycji Ogólnopolskiej Kampanii profilaktycznej ?Zachowaj Trzeźwy Umysł?. Inicjatorem i koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania oraz fundacja ?Zachowaj Trzeźwy Umysł?. Po raz kolejny kampanię honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji, Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

Kampania ?Zachowaj Trzeźwy Umysł? adresowana jest głównie do dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej, ich rodziców oraz nauczycieli, a także kierowców oraz sprzedawców napojów alkoholowych.

Gmina Puck bierze czynny udział w Kampanii od 2002 roku.

Głównym jej celem jest propagowanie trzeźwości oraz promowanie wśród młodych ludzi bezpiecznego i zdrowego stylu życia oraz sportu jako alternatywy wobec sięgania po używki ? alkohol, narkotyki, tytoń oraz przemocy.

Kampania przebiegała bardzo żywiołowo. Odbywały się różnego rodzaju konkursy, zawody sportowe, zajęcia edukacyjne, itp., których wspólnym mianownikiem było promowanie bezpiecznego stylu życia bez uzależnień.

W uroczystości finałowej udział wzięły nagrodzone w organizowanych w ramach Kampanii konkursach dzieci wraz z rodzicami, opiekunami, przedstawicielami szkół oraz władz lokalnych z różnych stron Polski. Laureaci konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody, a ich opiekunowie i wychowawcy dyplomy i gratulacje.

Wśród laureatów przeprowadzonych konkursów znalazła się uczennica Zespołu Szkół w Mrzezinie ? Nikola Samp, która wygrała jedną z nagród głównych (rower, kask oraz kamerę turystyczną).

Naszej Laureatce, w uroczystości towarzyszyli rodzice oraz inspektor ds. alkoholowych Urzędu Gminy.

W konkursach organizowanych w ramach Kampanii wyróżnieni zostali również inni uczniowie z naszych szkół. Należą do nich:

? Patrycja Marzeion  ? SP Łebcz
? Paweł Sahs ? SP Leśniewo
? Filip Kamiński ? SP Łebcz
? Robert Mach ? ZS Starzyno
? Dagmara Hirt ? ZS Starzyno
? Kacper Kubek ? SP Połchowo
? Michał Schwichtenberg ? SP Połchowo
? Paulina Piepke ? SP Połchowo
? Oliwia Labudda ? SP Połchowo
? Kinga Serocka ? ZS Mrzezino
? Julia Lademann ? SP Leśniewo

Osobom tym nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości szkolnych.

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content