Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Rzucewo: Warsztaty archeologiczne w Parku

W sobotę 22 października gościliśmy wycieczkę dorosłych i dzieci. Organizatorem wycieczki był Nadmorski Park Krajobrazowy. Obie grupy uczestniczyły w warsztatach   archeologicznych , na które składały się prezentacje o rzucewskich wykopaliskach i pokazy obróbki narzędzi  z krzemienia i kości.  Mimo nie sprzyjającej pogody uczestnicy próbowali swoich sił  w rzucaniu oszczepem z epoki kamienia.  Większość osób to mieszkańcy powiatu puckiego dlatego z dużym zainteresowaniem  oglądano, prezentowane w ?Chacie Kaszubskiej ?, wystawy o pradziejach i dziedzictwie kulturowym północnych Kaszub. Deszczowa pogoda i  wiatr  nie przeszkodziły 78 osobom w odwiedzinach  rzucewkiego parku i naszych wystaw.

Warsztaty zostały zorganizowane przez pracowników  Muzeum Archeologicznego w Gdańsku : Andrzeja Wędzika i Danutę Król oraz pracowników  Ośrodka Kultury w Gminie Puck: Piotra Rumanowskiego i Krzysztofa Garstkowiaka.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content