Rzucewo: Warsztaty archeologiczne w Parku

W sobotę 22 października gościliśmy wycieczkę dorosłych i dzieci. Organizatorem wycieczki był Nadmorski Park Krajobrazowy. Obie grupy uczestniczyły w warsztatach   archeologicznych , na które składały się prezentacje o rzucewskich wykopaliskach i pokazy obróbki narzędzi  z krzemienia i kości.  Mimo nie sprzyjającej pogody uczestnicy próbowali swoich sił  w rzucaniu oszczepem z epoki kamienia.  Większość osób to mieszkańcy powiatu puckiego dlatego z dużym zainteresowaniem  oglądano, prezentowane w ?Chacie Kaszubskiej ?, wystawy o pradziejach i dziedzictwie kulturowym północnych Kaszub. Deszczowa pogoda i  wiatr  nie przeszkodziły 78 osobom w odwiedzinach  rzucewkiego parku i naszych wystaw.

Warsztaty zostały zorganizowane przez pracowników  Muzeum Archeologicznego w Gdańsku : Andrzeja Wędzika i Danutę Król oraz pracowników  Ośrodka Kultury w Gminie Puck: Piotra Rumanowskiego i Krzysztofa Garstkowiaka.