Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
 • Gmina
 • Mieszkańcy
 • [VIDEO, FOTO] Komunikat z Marszu na Orientację ? Domatówko ?zima 2015

[VIDEO, FOTO] Komunikat z Marszu na Orientację ? Domatówko ?zima 2015

Dnia 01 lutego 2015 w Domatówku odbył się V Marsz na Orientację. Dotychczasowe edycje miały charakter sołecki (dla mieszkańców Domatówka, Małej i Wielkiej Piaśnicy). W tym roku, po raz pierwszy była to impreza gminna, z możliwością startu zawodników spoza rejonu puckiego. Pomysłodawcą idei, stworzenia cyklu imprez na orientację jest Dariusz Okoń ? mieszkaniec Domatówka. Dzięki niemu, wszyscy żądni świeżego, leśnego powietrza w samym centrum Puszczy Darzlubskiej, mogą uczestniczyć w pełen wrażeń rywalizacji sportowej. Impreza, zorganizowana przez miejscowego sołtysa, placówkę kultury, Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck zgromadziła na starcie 95 osób. Tematem V Marszu była rzeka Piaśnica gdzie budowniczy wszystkich czterech tras wymyślił ciekawe rozmieszczenie lampionów, będących punktami kontrolnymi tak aby każdy uczestnik mógł podziwiać piękno terenów przez które przepływa.  Zawodnicy startowali w 32 zespołach (1-4 osobowych).  Każdy, pod swoim ?szyldem?. Program obejmował cztery trasy: trudniejsze, łatwiejsze, dla miejscowych i zamiejscowych. Zadaniem startujących, było ?wywęszenie? oznaczonych punktów kontrolnych na 5 i 7 kilometrowych trasach, w odpowiednich limitach czasowych 2,5 i 3 godziny. Zawodnicy wystartowali z kontem zerowym. O kolejności decydowała jak najmniejsza ilość punktów karnych (czas nie uwzględniany). Jednakże za przekroczony limit czasowy, uczestnicy zwiększali swój bagaż punktowy.

Wyniki:

Trasa zielona ? sołecka

 1. ?Misie Polarne? ? Julia i Patrycja Szymańscy, Leszek Darznik i Przemysław Potrykus
 2. ?Biedroneczki? ? Klaudia Sikora, Aleksandra Srok, Mikołaj Ceynowa i Adrian Jawke
 3. ?Roztocza? ? Klaudia i Oskar Jopek, Julia Hoeft.

Trasa czerwona ? sołecka

 1. ?Śnieżne Pantery? ? Karolina, Małgorzata i Tomasz Jopek
 2. ?Włóczykij? ? Wojciech Lilla
 3. ?Leśne ludki? ? Dorota Sikora, Monika Kobierzyńska i Katarzyna Wikowska

Trasa żółta ? goście

 1. ?Aksel? ? Joanna i Szymon Pionk, Dorota i Jakub Szałas
 2. ?Zagubione? ? Beata Figas, Maria i Stanisław Lanc
 3. ?Szybki Onuca? ? Anna, Szymon i Bogusław Siemczuk

Trasa czarna ? goście

 1. ?Przepiórki? ? Damian i Marcin Lanc
 2. ?Narnijczycy? ? Wojciech Okuń, Wiktoria i Kazimierz Ceynowa
 3. ?Zwycięzcy? ? Beata Humeniak, Patrycjusz Misielak, Mateusz Czech

Członkowie trójki najlepszych zespołów otrzymali nagrody, pozostali uczestnicy symboliczne upominki. Dla wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami.

Fundatorami imprezy byli: OKSiT w Gminie Puck, Nadleśnictwo Wejherowo, firma ?Porta-Drzwi? Bolszewom, ?Balex-Metal? Bolszewo oraz sołectwo Domatówko.

Na letni marszobieg, organizatorzy zapraszają 28 czerwca 2015 roku.

 

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6111359241569010417]

Więcej zdjęć na www.24kaszuby.pl

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content