Search
Close this search box.

[FOTO, VIDEO] Finał konkursu ?Bursztynowa Koga 2014?

W Pucku odbył się VI finał konkursu ?Bursztynowa Koga 2014?. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są organizacjom pozarządowym z terenu Powiatu Puckiego, które w minionym roku wykazały się wybitnym działaniem na rzecz lokalnej społeczności. W tym roku Kapituła ?Bursztynowej Kogi? przyznała trzy główne nagrody i cztery wyróżnienia. Dodatkowo Starosta Pucki Jarosław Białk wręczył dwie nagrody specjalne.
Gala nagrody ?Bursztynowej Kogi 2014? zgromadziła liczne grono przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz samorządowców i przedstawicieli instytucji z Powiatu Puckiego. Zebranych gości powitali organizatorzy Starosta Pucki Jarosław Białk oraz Prezes Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych Janusz Golisowicz. Kapituła ?Bursztynowej Kogi? pod przewodnictwem Tomasza Herrmanna ? Wicestarosty Puckiego w składzie: Jolanta Merchel ? członek Zarządu Powiatu Puckiego, Marzena Pędzisz ? pracownik Starostwa Powiatowego w Pucku oraz Agnieszka Dejna i Janusz Golisowicz reprezentujący Spółdzielnię Socjalną ?Dalba? po przeanalizowaniu ofert i obejrzeniu prezentacji organizacji zadecydowali, że trzy główne nagrody ?Bursztynowej Kogi 2014? po dwa tysiące złotych ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pucku trafiły do :

Puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio ? za działalność w zakresie promocji i ochrony zdrowia

Stowarzyszenia Turystycznego ?Kaszuby Północne? LOT ? za działalność w zakresie promocji Powiatu Puckiego i turystyki

Fundacja Sławny Gród ? nie zapomnieć o praojcach ze Sławutowa ? za działalność w zakresie kultury i edukacji

Wyróżnienia ?Bursztynowej Kogi 2014? otrzymały:

po 1500 złotych nagrody : Stowarzyszenie ?Przyjaciele Helu? i ?Fundacja Aleja Gwiazd Sportu? z Władysławowa i po 1000 złotych : Lekkoatletyczny Klub Sportowy Ziemi Puckiej oraz Klub Sportowy ?Wicher? z Wierzchucina.

Wyróżnienia ufundowane zostały przez sponsorów: Urząd Miasta Władysławowo, Urząd Gminy Puck, Urząd Miasta Helu, Urząd Miasta Pucka, Krokowskie Centrum Kultury, Północnokaszubską Lokalną Grupę Rybacką z Władysławowa, Lokalną Grupę Działania ?Bursztynowy Pasaż?, Bank Spółdzielczy z Pucka, firmę ?Koszałka?, Stowarzyszenie ?Kaszuby Północne LOT?. Wojewoda pomorski ufundował grafiki Gdańska, które trafiły do laureatów głównych nagród a Marszałek Województwa Pomorskiego bursztynowy statek, który otrzymała Fundacja ?Aleja Gwiazd Sportu?.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6119161864787498433]

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: