Gmina Puck otwiera pierwszy publiczny żłobek. Trwa nabór dzieci – są jeszcze wolne miejsca

Na terenie Szkoły Podstawowej w Starzynie powstaje pierwszy publiczny żłobek w Gminie Puck. W obiekcie trwają prace remontowe i adaptacja budynku. Placówka ma rozpocząć działalność od 1 września. Wójt gminy Puck zachęca do zapisów — są jeszcze wolne miejsca.

Żłobek w Starzynie to pierwszego tego typu publiczna placówka na terenie gminy Puck. Jak podkreśla wójt gminy Tadeusz Puszkarczuk inwestycja to odpowiedź na oczekiwania i potrzeby mieszkańców gminy.

Obecnie w obiekcie trwają prace remontowe, polegające na adaptacji pomieszczeń do potrzeb najmłodszych. Powstaną sale edukacyjne, zaplecze sanitarne czy przebieralnie. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Mama w pracy dziecko w żłobku”, finansowego ze środków europejskich. Wartość projektu to 1 200 000 zł.

Łącznie powstać ma 30 miejsc dla dzieci w wieku do 3 lat. Żłobek ma zostać uruchomiony już od września tego roku. Są jeszcze wolne miejsca. Wójt zachęca do skorzystania z oferty i zapisów do placówki.

-Jest to pierwszy publiczny żłobek na terenie gminy Puck. Mam nadzieję, że wpisuje się w potrzeby mieszkańców i okolic — mówi wójt Tadeusz Puszkarczuk. – Liczę, że obiekt pozwoli osobom wychowującym najmłodsze dzieci kontynuację pracy zawodowej. Projekt to odpowiedź na oczekiwania społeczne, które były zgłaszane przez mieszkańców gminy. – podsumował wójt gminy Tadeusz Puszkarczuk.

Wybierz interesujący układ