Rozpoczęto budowę nowej ścieżki rowerowej z Pucka do Błądzikowa

Dobra wiadomość dla wszystkich cyklistów z powiatu puckiego i okolic. Gmina Puck rozpoczęła prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego prowadzącego z Pucka w kierunku Błądzikowa. To kontynuacja budowy trasy rowerowej R-10, która łączy półwysep helski z Trójmiastem.

Nowa trasa rowerowa prowadzić będzie równolegle wzdłuż ul. Polnej, od granic Pucka w kierunku Błądzikowa. To niezwykle popularna trasa w regionie, która łączy półwysep helski z Trójmiastem, przez Puck, Rzucewo i Kosakowo.

Do tej pory rowerzyści poruszali się tutaj po jezdni, co niekiedy stanowiło zagrożenie na drodze. Teraz ma się to zmienić, bo powstaje nowy ciąg pieszo-rowerowy. Łączna powierzchnia ciągu pieszo-rowerowego wyniesie 5 tysięcy metrów kwadratowych.

-Trasa na pewno poprawi bezpieczeństwo w tym regionie. Myślę, że mieszkańcy Błądzikowa będą zadowoleni z nowej inwestycji ? podkreślił wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

Nowa trasa łączyć będzie się z niedawno wybudowanym przez miasto Puck odcinkiem drogi rowerowej z kierunku Zatoki Puckiej, wzdłuż ulicy Wybickiego. Prace mają zakończyć się w ciągu najbliższych 2 miesięcy, tak więc prawdopodobnie już po sezonie letnim. Łączny koszt inwestycji w ramach projektu Rozbudowy Pomorskich Dróg Rowerowych wyniesie 1 110 000 zł.

?Sądzę, że trasa będzie służyć naszym mieszkańcom, ale także turystom korzystającym z tej popularnej trasy, łączącej półwysep helski i Trójmiasto ? podsumował Tadeusz Puszkarczuk.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content