Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • Otwarcie strefy rekreacyjno-sportowej w Swarzewie

Otwarcie strefy rekreacyjno-sportowej w Swarzewie

W Swarzewie nastąpiło oficjalne otwarcie strefy rekreacyjno-sportowej, którą umiejscowiono na terenie szkoły podstawowej. Miejsce przewiduje liczne atrakcje dla dzieci, ale także młodzieży i dorosłych, jak choćby siłownia na świeżym powietrzu.

Powstała strefa rekreacyjna z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym, dla których przewidziane jest wiele atrakcji i zabaw. Na terenie placu mają zostać zainstalowane m.in. huśtawki, karuzele, wielofunkcyjne drabinki czy linarium. Dla starszych użytkowników spragnionych aktywności fizycznej zbudowana zostanie siłownia na świeżym powietrzu. Nie zabranie również miejsca na odpoczynek oraz stojaków na rowery, dla uczęszczających tą trasą rowerzystów.

Nowy obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem. W obchodach udział wziął m.in. wójt gminy Tadeusz Puszkarczuk oraz dyrektor szkoły w Swarzewie Pani Bożena Korth.

-Jesteśmy po formalnym odbiorze, a dziś obchodziliśmy otwarcie dla mieszkańców. Inicjatywa podjęta już przez poprzedniego sołtysa okazała się dużym sukcesem. Widać duże zainteresowanie, co pokazuje, że jest potrzeba funkcjonowania takiego obiektu ? mówi Tadeusz Puszkarczuk.

Oficjalne obchody rozpoczęto po przecięciu wstęgi przez wójta gminy oraz przedstawicieli urzędu. Dzieci z entuzjazmem rozpoczęły wspólną zabawę na placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Na dzieci czekały niespodzianki przygotowane przez Sołectwo Swarzewo oraz Stowarzyszenie Turystyczne Swarzewo: malowanie twarzy, zabawy przy muzyce i pyszne lody. Impreza była bardzo udana, bo na twarzach dzieci cały czas gościł uśmiech.

To już kolejna inwestycja na terenie szkoły w Swarzewie.

-W ubiegłym roku przeprowadzono termomodernizację obiektu. M.in. ocieplono dach oraz cały budynek, zainstalowany nowy kocioł olejowy czy wymieniono okna ? wymienia Bożena Korth.

-Życzę miłego czasu spędzonego na świeżym powietrzu. Jednocześnie apeluję do rodziców i mieszkańców, aby zwracali uwagę o dbanie o poszczególne elementy placu i korzystanie z rozwagą i poszanowaniem z zamontowanych sprzętów ? podsumował Tadeusz Puszkarczuk.

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content