Gmina Puck zakupiła dla uczniów tablety, które pomogają w nauce zdalnej

Gmina Puck pozyskała w ostatnim czasie 100 000,00 zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, aby zakupić 125 sztuk markowych tabletów. Sprzęt trafi w najbliższym czasie do najbardziej potrzebujących uczniów z terenu gminy. Podkreślić należy, że ma on przede wszystkim służyć wsparciu procesu zdalnej edukacji, ułatwić wykonywanie prac domowych oraz umożliwić dzieciom i młodzieży uczestniczenie w zajęciach on line. Tablety będą mogły być wykorzystywane w domowym nauczaniu przez okres 24 miesięcy lub do czasu oficjalnego zakończenia zdalnej nauki. Po tym okresie będą stanowiły wyposażenie poszczególnych szkół z terenu naszej gminy. Jak wspomniał Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk, z uwagi na pojawienie się oszczędności w ramach przyznanego grantu po dokonaniu zakupów, Urząd Gminy prowadzi obecnie starania, aby za pozostałą kwotę dokupić dodatkowo kilka lub kilkanaście dodatkowych sztuk tabletów.

 

 

Wybierz interesujący układ