Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • Gmina Puck zakupiła dla uczniów tablety, które pomogają w nauce zdalnej

Gmina Puck zakupiła dla uczniów tablety, które pomogają w nauce zdalnej

Gmina Puck pozyskała w ostatnim czasie 100 000,00 zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, aby zakupić 125 sztuk markowych tabletów. Sprzęt trafi w najbliższym czasie do najbardziej potrzebujących uczniów z terenu gminy. Podkreślić należy, że ma on przede wszystkim służyć wsparciu procesu zdalnej edukacji, ułatwić wykonywanie prac domowych oraz umożliwić dzieciom i młodzieży uczestniczenie w zajęciach on line. Tablety będą mogły być wykorzystywane w domowym nauczaniu przez okres 24 miesięcy lub do czasu oficjalnego zakończenia zdalnej nauki. Po tym okresie będą stanowiły wyposażenie poszczególnych szkół z terenu naszej gminy. Jak wspomniał Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk, z uwagi na pojawienie się oszczędności w ramach przyznanego grantu po dokonaniu zakupów, Urząd Gminy prowadzi obecnie starania, aby za pozostałą kwotę dokupić dodatkowo kilka lub kilkanaście dodatkowych sztuk tabletów.

 

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content