[VIDEO] Gminne obchody Święta Niepodległości 2013

Dnia 11 listopada 2013 roku  przy pomniku Antoniego Abrahama w Zdradzie odbyły się gminne obchody Święta  Niepodległości. Spotkanie miało na celu uhonorowanie pamięci Bohaterów walczących o niepodległy byt Polski w miejscu niezwykle nam bliskim- w miejscu urodzenia Antoniego Abrahama, Trybuna Kaszubów walczącego o wolność Kaszubów w jedności z odrodzoną Ojczyzną.

O godzinie 12-tej kuranty odtworzyły hymn kaszubski. Słowo powitalne wygłosiła Wiesława Roszman- Selin z Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Następnie odprawiona została uroczysta  Msza Święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Jacek Bordzoł, proboszcz parafii Mechowskiej.  Po Mszy odśpiewany został hymn Polski.

wiecej na www.oksitpuck.pl

Wybierz interesujący układ