Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • II Festiwal Artystyczny Talent Show Starzyno 2016

II Festiwal Artystyczny Talent Show Starzyno 2016

W dniu 19.03.2016 r. ? Ogólnopolski Dzień Talentów ? w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu pn. ?Szkoła Współpracy. Uczniowie i Rodzice kapitałem nowoczesnej szkoły? w Zespole Szkół w Starzynie zorganizowano II Festiwal Artystyczny ?Talent Show Starzyno 2016? pod Honorowym Patronatem Mistrza Polski w Lekkiej Atletyce, Pana Rafała Kownatke.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6264785184412622945]

Uczestnicy ? klasy IV ? VI SP i I ? III Gimnazjum.
Goście ? Pan Tadeusz Puszkarczuk ? Wójt Gminy Puck, Pan Jerzy Tkaczyk ? Zastępca Wójta Gminy Puck, Pan Henryk Kunc ? Radny Gminy Puck, Sołtys Starzyna, Pani Romualda Lademann ? Przewodnicząca Rady Szkoły, Pani Elżbieta Labudda ? Przewodnicząca Rady Rodziców.

Wszystkie klasy SP i Gimnazjum przedstawiły przygotowane wspólnie z rodzicami i wychowawcami prezentacje artystyczne ? kabaret, inscenizacje, parodie teledysków, piosenki, parodie programów telewizyjnych, recytacje, taniec, hobby, pasje ? jak układanie kostki Rubika czy hodowla gołębi.
Festiwal prowadzili nauczyciele ? Pani Marzena Ekwińska, która wystąpiła także w roli Gwiazdy Festiwalu jako piosenkarka oraz Pan Maciej Nowak, występujący dodatkowo wraz ze swoją klasą w parodii telewizyjnego programu kulinarnego.

Jako Gwiazda Festiwalu ? gościnnie wystąpił Młodzieżowy Zespół SPONTAN z Gimnazjum w Wierzchucinie /18 uczniów i absolwentów szkoły pod opieką 3 nauczycieli/.

W Festiwalu wzięli udział przedstawiciele partnerskich szkół ? Nauczyciele i Uczniowie z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie i z Gimnazjum w Zespole Szkół w Dąbrowie ? województwo kujawsko ? pomorskie /zaprezentowali szkoły, swoje działania profilaktyczne, projekty edukacyjne realizowane w szkole, program artystyczny, pracowali też w Jury Festiwalu/.

Nagrody przyznane przez Jury pod przewodnictwem Pana Andrzeja Wróblewskiego :

? Nagroda Główna za Najciekawszą Prezentację Artystyczną w kategorii klas IV ? VI SP ? Kryształowa Statuetka i nagroda pieniężna 600 zł ? klasa V a za prezentację pn. ?MINI PLAY BACK SHOW? /występ muzyczno ? taneczny/;

? Nagroda Główna ? Największy Indywidualny Talent Artystyczny Szkoły w kategorii klas IV ? VI SP ? Kryształowa Statuetka i nagroda rzeczowa ? uczennica klasy VI b SP ? Natalia Plasun /gra na skrzypcach/;

? Nagroda Główna za Najciekawszą Prezentację Artystyczną w kategorii klas I ? III Gimnazjum ? Kryształowa Statuetka i nagroda pieniężna 600 zł ? klasa III e za prezentację Kabaretu ?Jeszcze młodszych Panów?;

? Nagroda Główna ? Największy Indywidualny Talent Artystyczny Szkoły w kategorii klas I ? III Gimnazjum ? Kryształowa Statuetka i nagroda rzeczowa ? uczeń klasy III d Gimnazjum ? Dawid Pliński za prezentację pn. ?Gołębie to moja pasja?;

? Nagroda Publiczności ? klasa I a Gimnazjum ? za prezentację pn. ?Parodia Teledysków?.

Współpraca z Gimnazjum w Strzelnie i z Gimnazjum w Dąbrowie.

W lutym 2016 r. Zespół Szkół w Starzynie nawiązał współpracę z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie i z Gimnazjum w Zespole Szkół w Dąbrowie ? województwo kujawsko ? pomorskie.

W Zespole Szkół w Starzynie gościliśmy Zastępcę Wójta Gminy Puck Pana Jerzego Tkaczyka z przedstawicielami Gminy Strzelno w województwie kujawsko ? pomorskim, w tym Dyrektora Gimnazjum w Strzelnie Pana Tadeusza Twarużka i nauczycieli.
Goście mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, poznać szkołę, nauczycieli, uczniów, sukcesy i osiągnięcia uczniów, zwiedzić Szkolną Izbę Regionalną.
Nasze szkoły nawiązały oficjalną współpracę.

03.03.2016 r. ? przedstawiciele Zespołu Szkół w Starzynie ? Dyrektor Pan Artur Surmaj, nauczyciel języka angielskiego Pani Justyna Duda i uczniowie ? Oliwia Klebba, Zuzanna Czaja i Kacper Maschotta ? z klasy II c złożyli wizytę w Gimnazjum w Strzelnie.
Była to doskonała okazja do poznania szkoły, nauczycieli, uczniów i spotkania integracyjnego.
Uczniowie z Gimnazjum w Strzelnie zaprezentowali działalność i efekty pracy Klubu Europejskiego działającego w gimnazjum, realizowane projekty edukacyjne, efekty współpracy z samorządem lokalnym, sukcesy i osiągnięcia szkoły, realizowane działania na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.
Uczniowie z Gimnazjum w Dąbrowie zaprezentowali efekty współpracy z samorządem lokalnym oraz działania i osiągnięcia działającej w Gminie Dąbrowa Młodzieżowej Rady Gminy.
Przedstawiciele Zespołu Szkół w Starzynie uczestniczyli wraz z uczniami i nauczycielami z Gimnazjum w Strzelnie i z Gimnazjum w Dąbrowie w spotkaniu ? warsztatach i debacie dotyczącej wpływu młodzieży na podejmowanie decyzji przez samorządy lokalne /w ramach realizacji projektu dotyczącego kształtowania postaw demokratycznych, obywatelskich, społecznych ukierunkowanego na rozwój Gminy Strzelno i zorganizowania debaty międzynarodowej pt. ?Jak przekonać władze lokalne do uwzględniania pomysłów młodzieży w ich planach rozwoju lokalnego??.

W dniach 18 ? 19.03.2016 r. ? w ramach rozwijania współpracy szkół ? grupa 26 uczniów i 4 nauczycieli z Gimnazjum w Strzelnie i z Gimnazjum w Dąbrowie ? złożyła wizytę w Zespole Szkół w Starzynie. Goście nocowali w szkole.
18.03.2016 r. ? zorganizowano spotkanie integracyjne ? uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum w Starzynie zaprezentowali szkołę, podejmowane działania edukacyjne, realizowane projekty, sukcesy i osiągnięcia uczniów, ofertę edukacyjną szkoły, uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół zwiedzili szkołę, mieli okazję poznać dorobek kulturowy Kaszub, zwiedzili Szkolną Izbę Regionalną, był też czas na wspólny posiłek, zabawę, integrację.

19.03.2016 r. ? Goście uczestniczyli w II Festiwalu Artystycznym ?Talent Show Starzyno 2016? ? była to doskonała okazja do nawiązania znajomości i integracji nauczycieli i uczniów z Gimnazjów z 4 gmin ? Gimnazjum w Starzynie ? Gmina Puck, Gimnazjum w Strzelnie ? Gmina Strzelno, Gimnazjum w Dąbrowie ? Gmina Dąbrowa, Gimnazjum w Wierzchucinie ? Gmina Krokowa.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content