Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • KOMUNIKAT z III Biegu o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku

KOMUNIKAT z III Biegu o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku

W minioną sobotę o godzinie 11:00 w Parku Kulturowym Osady Łowców Fok w Rzucewie odbył się III Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. Celem imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. W tym roku w rywalizacji wzięło udział 110 uczestników oraz 45 dzieci. Nad zabezpieczeniem imprezy czuwali funkcjonariusze ruchu drogowego.

Dystans z jakim musieli się zmierzyć uczestnicy to około 6 km trasy prowadzącej przez drogi gruntowe oraz leśne ścieżki położone nad malowniczym Parkiem Kulturowym Łowców Fok oraz Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym. Wszystkich zawodników przywitał Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk. Komendant Powiatowy Policji w Pucku mł. insp. Leszek Gurski i jego Zastępca mł. insp Janusz Skosolas, który następnie zajął miejsce na starcie i wraz z pozostałymi uczestnikami biegu zmagał się z wytyczoną trasą. Spikerem imprezy był pracownik OKSiT w Gminie Puck ? Brunon Ceszke. W tym roku na starcie zameldowało się 110 biegaczy, po raz pierwszy do rywalizacji na dystansie 400 metrów stanęły dzieci. Na trasie nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze ruchu drogowego oraz wolontariusze z Zespołu Szkół Ponad Gimnazjalnych w Kłaninie.

Głównymi celami imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Szczytnym celem, który przyświecał rywalizacji była chęć niesienia wspólnej pomocy charytatywnej dla Szymona Rutha, który choruje na rzadki zespół wad wrodzonych. Pieniądze pomogą w leczeniu i rehabilitacji.

Dla zwycięzców były puchary oraz nagrody rzeczowe m.in. rower ufundowany przez firmę Sibuk, telewizor przygotowany przez firmę Chopin, 2 vouchery na zabiegi kosmetyczne w COS Cetniewo, 5 zaproszeń do kawiarni Villa Puck, upominki rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Puck oraz perfumerię Douglas. Nagrody dla uczestników przygotowały również firmy Dr. Oetker i BMC Władysławowo. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal.

Sponsorzy i podmioty wspierające imprezę to m.in.: Restauracja Nordowy Mol, COS Cetniewo, Sibuk, Willa Puck Cafe, Bank Spółdzielczy Krokowa i Puck, Starostwo Powiatowe w Pucku, Urząd Gminy Puck oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Dr.Oetker, firma BMC- Jerzy Szczepankowski, perfumeria Douglas, Osada Łowców Fok w Rzucewie, Szpital Puck, Sołtys wsi Rzucewo

Puchary dla najlepszych ufundowali: Komendant Powiatowy Policji w Pucku, Wójt Gminy Puck ? Tadeusz Puszkarczuk oraz Starosta Powiatowy- Jarosław Białk.

Na zakończenie uczestnicy biegu oraz widzowie wzięli udział we wspólnym pikniku.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6290372179985668673]

Więcej zdjęć na: 24kaszuby.pl

III bieg o puchar komendanta 2016_01 III bieg o puchar komendanta 2016_02 III bieg o puchar komendanta 2016_03 III bieg o puchar komendanta 2016_04

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content