Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku

Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6290354882238141265]

W Polsce międzynarodowe święto strażaków obchodzimy 4 maja. Strażak to zawód najwyższego zaufania społecznego. Od dawna cieszy się szacunkiem społeczeństwa jako ten, który ratuje ludzi i mienie w sytuacjach niemal beznadziejnych. Jego prestiż jest niezachwiany niezależnie od koniunktur politycznych. Dziś strażak to funkcjonariusz państwowy, przeszkolony do specjalnych zadań, polegających na gaszeniu pożarów, likwidowaniu zagrożeń drogowych, chemicznych, wodnych, radiologicznych i innych oraz na zapobieganiu im i ich skutkom.

Nierzadko płacą za to najwyższą cenę ? od 2005 r. osiemnastu z nich zginęło na służbie. Ich postawa stanowi przykład godny naśladowania przez wszystkich. Świadectwem ich pracy jest niesłabnące od lat zaufanie obywateli.

Dzień Strażaka, w różnych formach, istnieje w większości państw europejskich od ponad 150 lat. Tradycyjnie obchodzony jest 4 maja, w dniu, w którym Kościół Katolicki wspomina św. Floriana ? patrona strażaków. W 2002 r. Dzień Strażaka został w Polsce ustanowiony jako oficjalne święto. W tym samym dniu obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Strażaka ? w hołdzie pięciu australijskim strażakom, którzy zginęli na służbie.

Jako reporterzy nie lubimy pokazywać ludzkiej krzywdy, choć dobrze wiemy, że to właśnie ludzkie tragedie przyciągają ludzi przed ekrany komputerów. Wolimy apelować w naszych materiałach o ostrożność i bezpieczeństwo. Jesteśmy dostępni dla was przez 24 h 365 dni w roku każdy sygnał o nagłym zdarzeniu nie będzie przez nas zlekceważony. Nasz zespól reporterów jest w pełnej gotowości. Dziękujemy wszystkim, którzy dzielą się z nami informacjami w tych trudnych chwilach.

W dniu św. Floriana składamy najlepsze życzenia wszystkim strażakom!

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content