Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • Informacja na temat wznowienia funkcjonowania żłobków oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Puck

Informacja na temat wznowienia funkcjonowania żłobków oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Puck

Decyzja jaką podejmują organy założycielskie placówek wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Puck o wznowieniu funkcjonowania placówki jest uzależniona od spełnienia wszystkich wytycznych określonych odpowiednimi resortowymi rozporządzeniami oraz wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
Możliwość ponownego otwarcia placówki może nastąpić po spełnieniu wszystkich wymogów a nie tylko części z nich.
Z uwagi na krótki termin wykonania zaleceń od ukazania się wytycznych GIS z dniem 6 maja br. nie otwarto żadnej placówki.

Planuje się otwarcie z dniem 11 maja br. następujące placówki wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Puck:
1. Żłobki niepubliczne w Celbówku
2. Przedszkole w Żelistrzewie ( samorządowe) oraz:
Niepubliczne Przedszkola w: Żelistrzewie, Mrzezinie, Celbówku, Starzynie, Połczynie

Wszystkie oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych nie będą otwarte do dnia 22 maja br.

Informujemy rodziców, iż w pierwszej kolejności mogą skorzystać dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Szczegółowe treści procedur bezpieczeństwa organizacji pracy w stanie epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 danej placówki przedszkolnej można uzyskać na stronach internetowych placówek bądź w kontakcie telefonicznym.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content