Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Kaszubskie Dożynki Powiatu Puckiego i Gminy Puck

Kaszubskie Dożynki Powiatu Puckiego i Gminy Puck

Kaszubskie Dożynki  Powiatu Puckiego i Gminy Puck odbyły się 25 sierpnia w Połchowie. Mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz przybyli goście wspólnie wzięli udział w mszy świętej, która odprawiona została na stadionie, a następnie razem przemaszerowali w korowodzie z wieńcami. Nie zabrakło licznych konkursów i sportowej rywalizacji.

Tegoroczne Dożynki Gmina Puck współorganizowała razem z Powiatem Puckim. Wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę w Połchowie. Tradycyjnie odbył się korowód z wieńcami, które prezentowało każde z sołectw. Konkurs na Wieniec Dożynkowy w tym roku wygrali mieszkańcy Łebcza.

Dożynki rozpoczęły się od wspólnej mszy świętej, która odbyła się na boisku. Po niej zorganizowano korowód z wieńcami ? od Klubu Kultury przy ulicy Św. Agaty do ulicy Dworcowej na stadion. O muzyczną oprawę zadbała Orkiestry Dętej ze Strzelna.

Zgodnie z tradycją Wicestarosta Pucki Tomasz Herrmann i Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk wspólnie wciągnęli wieniec Dożynkowy na maszt, po czym zebrani goście odśpiewali hymn kaszubski.

Podczas imprezy nie zabrakło licznych konkursów i zmagań. Całą rywalizację drużynową wygrali zawodnicy reprezentujący sołectwo Starzyna, którzy zwyciężyli w dwóch konkurencjach: ułożenie „żniwnej krutki” (zwycięstwo Pani Joanny Liss – Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Starzynie) oraz w Rzucie Stolemowy (tryumfował reprezentant Starzyna Marcin Darga).

Wieczór upłynął pod akcentem muzycznych emocji. Na scenie wystąpili Warszawska Kapela z Targówka, Melomany, a gwiazdą wieczoru był wokalista Rafał Brzozowski.

GALERIA

 

kaszuby24.pl:

W Połchowie odbyły się Dożynki Gminy Puck i Powiatu Puckiego

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content