• Mieszkańcy

Kolejny rok realizacji Programów bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych

Jeśli ukończyła Pani 25 rok życia dzięki finansowaniu ze środków publicznych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego może Pani skorzystać z profilaktycznego badania cytologicznego  wykonywanego nieodpłatnie co 3 lata u kobiet w wieku od 25 do 59 lat.

Udział w Programie Profilaktyki umożliwi Pani uniknięcie zachorowania na raka szyjki macicy, a jeśli doszło już do jego rozwoju, zapewni szybkie i całkowite wyleczenie choroby.

Jeśli ukończyła Pani 50 rok życia dzięki finansowaniu ze środków publicznych w ramach ubezpieczenia  może Pani skorzystać z badania mammograficznego wykonywanego nieodpłatnie u kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Badanie obejmuje wykonanie mammografii zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i w mammobusach.

Udział w Programie Profilaktyki umożliwi Pani uniknięcie zachorowania na raka szyjki macicy lub piersi, a jeśli doszło już do jego rozwoju, zapewni szybkie i całkowite wyleczenie choroby.

Więcej informacji na temat badań oraz listę placówek, gdzie można wykonać badania znajdą Państwo na stronie internetowej www.zdrowiekobiety.org.

Zachęcamy do udziału w badaniach!