KOMUNIKAT ws. Ptasiej Grypy na terenie Gminy Puck

W związku z rozporządzeniem nr 1/2022 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pucku z dnia 18 lutego 2022 r. ?W sprawie określenia obszaru zagrożenia wystąpieniem ?Wysoce zjadliwej grypy ptaków? wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N1 oraz nakazów i zakazów obowiązujących na tym obszarze? zwracamy się do wszystkich mieszkańców oraz turystów przebywających w Gminie Puck o niezbliżanie się do łabędzi na Zatoce Puckiej oraz do innych ptaków przebywających na terenie naszej gminy oraz bezwzględnie o ich nie przenoszenie w przypadku znalezienia martwych ptaków.

Za obszar, na którym istnieje zagrożenie wystąpienia choroby zakaźnej zwierząt ?wysoce zjadliwej grypy ptaków? uznaje się wszystkie miejscowości i całe terytorium powiatu puckiego.

Informujemy również, że pojawiły się na drogach wjazdowych na teren Powiatu Puckiego oraz Gminy Puck odpowiednie tablice informacyjne.

WAŻNE!!!

Prosimy o zgłaszanie na nr telefonów 601 680 425 lub 607 970 788 przypadków znalezienia martwych ptaków na terenie Gminy Puck.

Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pucku jest do pobrania TUTAJ.

Zasady, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem są do pobrania TUTAJ.

Piotr Neubauer
Zastępca Wójta Gminy Puck