Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • [FOTO, VIDEO] Komunikat z Inauguracji Roku Kulturalnego 2015/16 Gminy Puck

[FOTO, VIDEO] Komunikat z Inauguracji Roku Kulturalnego 2015/16 Gminy Puck

Dnia 26 października 2015 roku o godz.17,00 w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2015/16 w Gminie Puck. W ramach Inauguracji odbyło się uroczyste podsumowanie rankingu na najlepiej działające placówki kultury w gminie o ?Klubowy Bursztynowy Laur?.  Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Tadeusz Puszkarczuk ? Wójt Gminy Puck i Anna Pomieczyńska ? Przewodnicząca Rady Gminy Puck.  Ponadto nie zabrakło: radnych, sołtysów,  gospodarzy placówek kultury, członków rad kultury przy placówkach, twórców ludowych,  przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich. Wszystkich zebranych oficjalnie powitał Jan P. Dettlaff ? dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, główny organizator imprezy. Z okazji Roku św. Jana Pawła II, tematyka spotkania opierała się na motywach z życia i twórczości polskiego papieża. Z refleksyjną emocją i wielkim aplauzem przyjęto poetycko-muzyczny koncert dedykowany pamięci świętego, w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego Artes Enseble ze Szczecina. Zespół w składzie: Maria Antkowiak ? sopran, Mirosław Kosiński ? recytacje i baryton, Małgorzata Janaszek ? wiolonczela i Andrzej Janaszek ? fortepian zaprezentował najpiękniejsze pieśni maryjne, najbardziej uroczyste fragmenty ?Mszy koronacyjnej? W. Mozarta, triumfalne ?Alleluja? a także refleksyjne miniatury Fryderyka Chopina. Nie obyło się również bez poezji C.K.Norwida i Cz. Miłosza, ks. J.Tischnera ?Filozofii po góralsku? oraz ?Tryptyku Rzymskiego? Św. Jana Pawła II.

Poetycki nurt Karola Wojtyły ? w ramach Klubowych Konfrontacji Artystycznych – kontynuowali również recytatorzy placówek kultury: Julia Szymańska z Domatówka, Alicja Piontke z Darzlubia, Mateusz Strójwąs z Mieroszyna, Klaudia Jeka z Połczyna, Anna Detlaf z Celbowa i Dorota Maschotta z Gnieżdżewa.

Po raz dwunasty przeprowadzono ranking na najlepiej działające placówki kultury w gminie, które, jak podkreślił prowadzący imprezę Brunon Ceszke ? są głównym ?narzędziem? animującym życie kulturalne w środowisku wiejskim. Jedenasty rok z rzędu ?Klubowy Bursztynowy Laur? zdobył Wiejski Klub Kultury w Leśniewie, który działa pod kierownictwem Jadwigi Siniczyn. Drugą lokatę przyznano Wiejskiemu Domowi Kultury w Żelistrzewie prowadzonego przez Marię Busz. Trzecie miejsca przypadły w udziale placówkom z Połchowa (gospodarz: Mariola Parchem) i Sławutowa (gospodarz: Joanna Adas). Nagrody wręczali: Tadeusz Puszkarczuk (Wójt Gminy Puck) i Jan P. Dettlaff (dyrektor OKSiT). Ten ostatni, otrzymał od Wójta Gminy bukiet kwiatów, wraz z podziękowaniem i gratulacjami za kierowanie ośrodkiem, który przyczynia się w znakomity sposób do szerokiego rozwoju życia społeczno-kulturalnego w gminie.

Działalność placówek kultury odzwierciedlała wystawa kronik klubowych, którą mieli okazje obejrzeć uczestnicy uroczystego spotkania.

Gala zakończyła się występem zespołu regionalnego ?Bursztynki? z Mieroszyna.

Wieczór integracyjny kultury gminnej został ?osłodzony? okolicznościowym tortem.

 Brunon Ceszke

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6210811391527437889]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content