Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • Komunikat z Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Strzelnie ? 09.03.2016

Komunikat z Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Strzelnie ? 09.03.2016

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck zorganizował eliminacje gminy Puck XXXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Celem konkursu było m.in.: popularyzacja polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej a także promocja osiągnięć uczniów oraz ich opiekunów. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Wiejskim Domu Kultury w Strzelnie dnia 09 marca 2016 roku Wzięło w nich udział 66 artystów z 15 placówek oświatowych Gminy Puck.

Uczestników powitał Jan Dettlaff ? dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Organizacyjnie konkurs prowadził ? Brunon Ceszke (gł. instruktor ds. kultury OKSiT w Gminie Puck).

Jury w składzie: Maria Muza, Krystyna Muza-Kaczmarek, Elżbieta Derc i Jerzy Łysk przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klas I-III (27 recytatorów)

I miejsce: Gabriela Kędzia SP Swarzewo

II miejsce: Jakub Szamber SP Swarzewo

III miejsce: Patrycja Tyliszczak SP Żelistrzewo

Wyróżnienie: Amelia Danowska SP Mrzezino

Wyróżnienie: Nikola Kraśnicka SP Strzelno

Kategoria klas IV-VI (28 recytatorów)

I miejsce: Weronika Kryża SP Swarzewo

II miejsce: Julia Fikus SP Mieroszyno

III miejsce: Paulina Hebel SP Celbowo

Wyróżnienie: Zofia Tarnowska SP Werblinia

Wyróżnienie: Gabriela Niewiadomska SP Mieroszyno

Kategoria klas gimnazjalnych ( 6 recytatorów)

I miejsce: Oliwia Jaszczur-Nowicka Gimn. Żelistrzewo

II miejsce: Natalia Mielke Gimn. Żelistrzewo

III miejsce: Justyna Lademann Gimn. Mrzezino

Poezja śpiewana: (5 wykonawców)

I miejsce: Anna Gross SP Celbowo

II miejsce: Lucyna Hinc SP Mrzezino

III miejsce: Andżelika Czerwionka Gimn. Starzyno

Dwóch najlepszych w każdej kategorii wezmą udział w eliminacjach powiatowych w Pucku 31 marca br. Wyróżnieni artyści otrzymali nagrody książkowe. Przed ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród występy (pod względem warsztatowym) omówiła Maria Muza. Zgodnie ze zwyczajem młodzi artyści spotkali się na wspólnym ?słodkim? poczęstunku. Dojazd uczestników zapewniły placówki oświatowe. Powrót ze Strzelna do miejscowości zamieszkania OKSiT w Gminie Puck. Placówka ta, pokryła również pozostałe koszty organizacyjne.

Brunon Ceszke
Gł. Instruktor ds. Kultury

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content