Kurs KPP ratowników z Gminy Puck ? Luty 2017

We wszystkie weekendy lutego 22 ratowników z jednostek Ochotniczych Straży pożarnych z terenu Gminy Puck przeszło szkolenie z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP).
Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych uczyli się jak postępować z poszkodowanymi. Przećwiczono takie zagadnienia jak udrażnianie dróg oddechowych, postępowanie w przypadku zatrzymania akcji serca , używania automatycznego defibrylatora, opatrywania ran, oparzeń oraz złamań, postępowania w przypadkach amputacji oraz wiele innych zagadnień z którymi ratownicy mogą się spotkać podczas wykonywania swoich zadań.
Szkolenie przeprowadziła firma zatrudniająca licencjonowanych ratowników medycznych. Całość się egzaminem przed komisją powołaną przez Wojewodę pomorskiego. Oprócz 22 wyszkolonych nowych ratowników do egzaminy przystąpiło 12 ratowników którym się zakończył okres ważności uprawnień (każdy ratownik KPP przechodzi egzamin co 3 lata).
Zajęcia oraz egzamin odbywały się w budynku Remizy OSP w Starzynie, a całość została sfinansowana przez Urząd Gminy w Pucku.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content