Search
Close this search box.

Tłusty czwartek w Gminie Puck 2017

Komunikat z imprezy zapustowej ?Seti Purcel? w Strzelnie

Dnia 23 lutego 2017 roku w godz.18-21 w sali Wiejskiego Domu Kultury im. ks. Anastazego Kręckiego w Strzelnie odbyła się impreza zapustowa ?Seti Purcel?.

Organizatorem imprezy było Koło Gospodyń Wiejskich w Strzelnie przy współpracy z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck i samorządem wsi Strzelno.

Celem spotkania była dalsza integracja środowiska kobiecego wsi puckiej wokół tradycji wynikających z roku obrzędowego na Kaszubach.

W spotkaniu uczestniczyły delegacje 16 KGW z: Mieroszyna, Strzelna, Łebcza, Gnieżdżewa, Swarzewa, Władysławowa, Starzyńskiego Dworu, Lisewa, Darzlubia, Leśniewa, Żelistrzewa, Mrzezina, Rzucewa, Smolna, Połchowa i Rekowa Górnego.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Anna Pomieczyńska ? Przewodnicząca Rady Gminy Puck, Regina Kwidzińska ? Przewodnicząca Rady Gminnej KGW, Józef Białk ? V-ce Przewodniczący Rady Gminy Puck, Urszula Woińska ? b. przewodnicząca KGW Strzelno i ks. Czesław Rajda ? proboszcz parafii Strzelno.

Gości powitali: Małgorzata Białk ? przewodnicząca KGW Strzelno i Brunon Ceszke ? gł. instruktor ds. kultury OKSiT w Gminie Puck. Konferansjerkę prowadziła Bożena Ceszke ? nauczycielka miejscowej szkoły, członkini KGW Strzelno. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej członkini KGW Strzelno w ostatnich dwóch latach: Brygidę Jetke.

Przeprowadzono konkursy w których ?bohaterem? był pączek.

(wyniki najlepszych):

Quiz o pączkach

1. Zofia Ostrowska Rzucewo

2. Grażyna Wicka Starzyński Dwór

Jedzenie pączka bez oblizywania się

1. Ewelina Ellwart Swarzewo

2. Magdalena Błażk Gnieżdżewo

3. Irena Kubawska Łebcz

Hula-hop

1. Urszula Czerwionka Rzucewo

2. Żaneta Potrykus Darzlubie

3. Hanna Haase Mrzezino

Bimbający pączek

1. Mirosława Piastowska Połchowo 

2. Barbara Jankowska Starzyński Dwór

3. Cecylia Klebba Smolno

Pączek z niespodzianką

1. Urszula Ceynowa Wła-wo

?Skakanka antykaloryczna?

1. Natalia Karsznia Rzucewo

2. Aldona Miłosz Łebcz

3. Monika Dettlaff Strzelno

Wyróżnione osoby otrzymały nagrody pamiątkowe: OKSiT w Gminie Puck. Spotkanie przebiegało przy suto zastawionych stołach, w kameralnej atmosferze, pełen wesołości i radości. Nie obyło się bez wspólnych piosenek biesiadnych jak i tańców. Oprawę muzyczną imprezy przygotował zespół ?Ale Babki? ? Teresa Mudlaff i Jolanta Fiszer.

Brunon Ceszke

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: