Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Majówka w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie

Dzięki zaproszeniu Wójta Gminy Puck i Dyrektora OKSiT  witaliśmy  w Osadzie gości z parafii pw.ś.ś  Apostołów Piotra i Pawła w Pucku. Z wiernymi na teren Osady przybył  Proboszcz Parafii ks. prałat Jerzy Kunca. Pobyt w Rzucewie rozpoczęła Msza Święta w której uczestniczyli goście i mieszkańcy Rzucewa. Po Mszy rozpoczęło się zwiedzanie obiektów na terenie muzeum i Parku Kulturowego. O pradziejach Gminy opowiadała Pani Danuta Król z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Po zwiedzaniu goście i mieszkańcy  uczestniczyli w warsztatach garncarskich i zajęciach w Akademii Małego Archeologa. Próbowano też swoich sił w strzelaniu z łuku. Nie zabrakło też tradycyjnego ogniska i pieczenia kiełbasek. W spotkaniu uczestniczyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzucewie oferujące tradycyjne wypieki i ciepłe napoje. Dziękujemy za spotkanie  i  zapraszamy wszystkich do  uczestniczenia w licznych wydarzeniach na terenie Parku Kulturowego.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6144724755963986257]

Więcej zdjęć na www.oksitpuck.pl

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content