Konkurs ?Rodnej Mowy? w Połczynie

Dnia 29 kwietnia 2015 roku w Wiejskim Klubie Kultury w Połczynie odbyły się eliminacje gminy Puck XLIV Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej ?Rodnej Mowy?. Celem konkursu była popularyzacja literatury kaszubskiej oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Organizatorem spotkania był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. W konkursie wzięło udział 30 recytatorów z 9 placówek oświatowych: Darzlubie,  Gnieżdżewo, Swarzewo, Połczyno, Werblinia, Starzyno, Leśniewo, Celbowo, Żelistrzewo Uczestników powitał oraz spotkanie prowadził Brunon Ceszke ? Gł. Instruktor ds. Kultury OKSiT. Komisja w składzie: Józef Roszman, Elżbieta Derc i Jerzy Łysk przyznała nagrody następującym artystom:


Kategoria ?grupa przedszkolna?

I nagroda: Oliwia Wielewicka (Starzyno)

II nagroda: Oliwia Klawikowska (Żelistrzewo)

III nagroda: Agata Roraf (Żelistrzewo)

Kategoria ?klasy I-III?

I nagroda: Weronika Kryża (Swarzewo)

II nagroda: Adrianna Bulczak (Starzyno)

III nagroda: Agata Lessnau (Swarzewo)

Wyróżnienie: Magdalena Wach (Żelistrzewo)

Kategoria ?klasy IV-VI?

I nagroda: Julia Lessnau (Połczyno)

II nagroda: Kamil Lessnau (Swarzewo)

III nagroda: Natalia Ceynowa (Werblinia)

Wyróżnienie: Paulina Więzik (Swarzewo)

Wyróżnienie: Natalia Figlon (Celbowo)

Kategoria ?gimnazjum?

I nagroda: Dominika Orzeł (Starzyno ? Swarzewo)

II nagroda: Katarzyna Rambiert (Starzyno ? Werblinia)

Kategoria ?szkoły ponadgimnazjalne?

I nagroda: Wojciech Zielke (LO Puck ? Werblinia)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki książkowe. Najlepsi, dodatkowo ? dyplomy pamiątkowe. Organizatorzy ufundowali również dla wszystkich poczęstunek oraz przejazd powrotny do miejscowości zamieszkania.

Dwójka najlepszych recytatorów poszczególnych kategorii wiekowych, będzie reprezentowała gminę w eliminacjach powiatowych.

Brunon Ceszke

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6144728868942521825]

Więcej zdjęć na www.24kaszuby.pl

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content