Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Muzyczne wspomnienie o ks. Janie Kaczkowskim

9 kwietnia o godz. 16.00 w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku usłyszeliśmy  m.in. sekstet op. 18 B-dur J. Brahmsa, Ombra mai fu z opery ?Kserkses? G.H. Haendla czy Arię na strunie G J.S. Bacha. Polska Filharmonia Kameralna Sopot wystąpiła pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego.

Okres Wielkiego Postu to cenny czas sprzyjający zadumie i przemyśleniom. Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych.

Ks. Jan Kaczkowski urodził się 19 lipca 1977 roku w Gdyni. Poza posługą duszpasterską, zajmował się zagadnieniami bioetyki chrześcijańskiej. W 2004 roku jako jeden z założycieli zainicjował powstanie w Pucku hospicjum pw. św. Ojca Pio, w którym pełnił funkcję Dyrektora i Prezesa Zarządu od 2009 roku aż do śmierci. Zmarł po długiej walce z chorobą nowotworową 28 marca 2016 roku w Sopocie, gdzie pochowano go 1 kwietnia 2016 na Cmentarzu Komunalnym. Na podstawie rozmów z ks. Kaczkowskim powstały liczne publikacje m.in. Szału nie ma, jest rak (2013) i Życie na pełnej petardzie (2015), jako autor napisał Grunt pod nogami (2016).

 

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content