Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Nagrody i wyróżnienia w konkursie Piękna Wieś Pomorska 2018

Nagrody pieniężne, wyróżnienia i puchary otrzymało sześć pomorskich wsi oraz sześć zagród z województwa. W czwartek 11 października 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyła się uroczysta gala konkursu Piękna Wieś Pomorska 2018.

Laureatom nagrody wręczyli marszałkowie Mieczysław Struk i Krzysztof Trawicki oraz przewodniczący sejmiku Jan Kleinszmidt.

Piękna Wieś Pomorska 2018

Kapituła konkursowa zdecydowała o przyznaniu trzech wyróżnień i trzech pierwszych miejsc dla najpiękniejszych wsi z Pomorza w 2018 r. Zostały one wybrane spośród jedenastu, które dostały się do finału. Pierwsze miejsce i nagrodę 30 tys. zł otrzymała wieś Nowa Cerkiew, gm. Morzeszczyn (powiat tczewski). Nagrodę 20 tys. zł, puchar i dyplom odebrało Lubieszewo, gm. Nowy Dwór Gdański (powiat nowodworski) za zajęcie drugiego miejsca. Brąz powędrował do wsi Koteże, gm. Starogard Gdański (powiat starogardzki). Koteże również otrzymały puchar i dyplom oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł.

Wyróżnienia w konkursie oraz nagrody pieniężne w wysokości 3 tys. zł otrzymały wsie: Żelistrzewo (gm. Puck), Leśno (gm. Brusy) i Chwaszczyno (gm. Żukowo).

 

Kategoria ? zagroda

Oprócz nagród dla całych wsi, jury konkursu przyznało trzy nagrody i trzy wyróżnienia dla najpiękniejszych zagród w województwie pomorskim. Pierwsze miejsce zajęli Mirosława i Zenon Tiałowscy z Dąbrówki, gm. Starogard Gdański. Państwo Tiałowscy hodują trzodę chlewną, uprawiają rzepak i zboża. Sami produkują wyroby mięsne i nabiał. Otrzymali nagrodę w wysokości 5 tys. zł., puchar i dyplom. Drugie miejsce zajęli Maria i Adam Szyngwelscy z Kosobud, gm. Brusy. W swoim gospodarstwie produkują mleko i uprawiają m.in. kukurydzę. Otrzymali nagrodę w wysokości 4 tys. zł. Trzecie miejsce i nagrodę 3 tys. zł w kategorii zagroda otrzymała Monika Stanicka z Borkowa Lęborskiego gm. Choczewo. W gospodarstwie pani Moniki uprawiane jest m.in. żyto i rzepak. Dzięki środkom unijnym właścicielka zmodernizowała zagrodę (m.in. budynki gospodarcze), a także zakupiła maszyny rolnicze.

Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska / Pomorskie.eu

 

źródło / foto pomorskie.eu

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content