Najnowsze zmiany w systemie przeciwdziałania przemocy domowej

W  Żelistrzewie odbyło się znaczące wydarzenie edukacyjne, które skupiło uwagę wielu profesjonalistów: szkolenie zatytułowane „Najnowsze zmiany w systemie przeciwdziałania przemocy domowej”. To spotkanie stało się platformą do wymiany wiedzy, doświadczeń i praktyk związanych z tym ważnym społecznie tematem.

Uczestnicy szkolenia – kluczowe grupy zawodowe. Wśród uczestników byli przedstawiciele szkół Gminy Puck, Prokuratury Rejonowej w Pucku, Sądu Rejonowego w Wejherowie, Komendy Powiatowej Policji w Pucku, PCPR w Pucku, PPP w Pucku oraz PSWONU Razem w Pucku. Ich obecność podkreślała interdyscyplinarny charakter problemu przemocy domowej oraz konieczność współpracy różnych instytucji w jego rozwiązywaniu.

Znaczenie szkolenia – wiedza i współpraca. Szkolenie było nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy na temat przeciwdziałania przemocy domowej, ale również stanowiło przestrzeń do budowania wspólnego zrozumienia i strategii działania. Aktywna dyskusja, pytania i uwagi uczestników miały kluczowe znaczenie dla rozwoju efektywnych metod pracy w tym obszarze.

Wkład ekspertów – Firmę Nowe Horyzonty i panią Bogumiłę Karczewską-Gaweł. Szczególne podziękowania należą się Firmie Nowe Horyzonty i pani Bogumiłej Karczewskiej-Gaweł, które zapewniły merytoryczne przygotowanie i prowadzenie szkolenia. Ich doświadczenie i ekspertyza przyczyniły się do podniesienia wartości merytorycznej tego spotkania.

Zakończenie szkolenia to nie koniec, lecz początek dalszych działań. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że zdobyta wiedza będzie pomocna w codziennej pracy uczestników i zachęcają do kontynuowania dialogu oraz współpracy. Tylko wspólne działania mogą przynieść realną zmianę w walce z przemocą domową, a to szkolenie było krokiem w kierunku tego celu.