• Edukacja
  • [FOTO, VIDEO] Narodowe czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza w Żelistrzewie

[FOTO, VIDEO] Narodowe czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza w Żelistrzewie

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6064423623099472369]

O projekcie

W tym roku odbędzie się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W ubiegłym roku w ponad 700 miejscowościach w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie dzieł Aleksandra Fredry. W tym roku spotkamy się podczas wspólnej lektury ?Trylogii? Henryka Sienkiewicza. Ten przepojony duchem polskości i głębokiego patriotyzmu cykl powieści od dziesiątków lat kształtuje historyczną wyobraźnię Polaków.
 
Publiczne czytanie ?Trylogii? Henryka Sienkiewicza odbędzie się w całej Polsce 6 września 2014 roku. W Warszawie rozpocznie się o godzinie 12.00 w Ogrodzie Saskim z udziałem inicjatora projektu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Znani polscy aktorzy przeczytają ?Potop? ? jedną z najsłynniejszych polskich powieści, której pierwsze odcinki pojawiły się w prasie 130 lat temu.

 

Zapraszamy wszystkich do wysłuchania ?PotopuHenryka Sienkiewicza w Warszawie w Ogrodzie Saskim 6 września od godz. 12.00, a także do wszystkich miejscowości, które biorą udział w Narodowym Czytaniu ?Trylogii? w całym kraju.

 

Narodowe Czytanie Trylogii ? sobota, 6 września o godz. 10, Szkoła w Żelistrzewie

przeslanie_prezydenta_rp_01

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content