Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Niedziela z archeologią

Za nami kolejne spotkanie z pradziejami Gminy Puck w Osadzie. W trakcie spotkania ?Niedziela z archeologią? dużym zainteresowaniem cieszył się wykład ilustrowany pokazem multimedialnym Pani Danuty Król, archeologa z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Jego treścią była historia badań archeologicznych w Rzucewie i opowieść o powstaniu Parku Kulturowego. Wykład opierał się o doświadczenia i własne badania Pani Danuty Król,  które prowadzi  w tym miejscu od 1984 roku. W trakcie wydarzenia odbywały się też warsztaty dotyczące wytwarzania narzędzi i broni w epoce neolitu. Zajęcia te oraz pokaz działania miotacza oszczepu prowadził Pan Andrzej Wędzik z gdańskiego oddziału Muzeum Archeologicznego znajdującego się w Sopocie.

Nie słabnącym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja zabytków prezentowanych w salach ekspozycyjnych, oraz rekonstrukcje archeologiczne na ścieżce edukacyjnej. Można było skorzystać z komentarza odkrywcy tych eksponatów Pani Danuty Król. O tym że prehistoria Gminy Puck cieszy się się wciąż dużym zainteresowaniem świadczyła frekwencja w trakcie wydarzenia, która przekroczyła 300 osób. Niedzielę z archeologią zaszczycili swą obecności Pan Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk oraz Radna Gminy Pani Małgorzata Kolendowska. Niezmiennie wydarzeniom na terenie Osady towarzyszyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzucewie w pięknych kaszubskich strojach, które częstowały gości pysznymi domowymi wypiekami.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6173920470660187073]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content