Nowi dyrektorzy szkół w gminie Puck – wręczenie aktów powierzenia funkcji i awansów zawodowych

Podczas dzisiejszej, VI Sesji Rady Gminy Puck, która odbyła się 29 sierpnia 2024 roku, odbyło się uroczyste wręczenie aktów powierzenia funkcji nowym dyrektorom pięciu szkół w naszej gminie. Nowi dyrektorzy obejmą swoje stanowiska na podstawie wyników konkursu ogłoszonego Zarządzeniem Nr 107/24 Wójta Gminy Puck z dnia 23 maja 2024 roku. Konkurs dotyczył stanowisk dyrektorów w następujących placówkach: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelistrzewie, Szkoła Podstawowa im. Józefa Dambka w Leśniewie, Szkoła Podstawowa im. Ks. Biskupa Konstantyna Dominika w Swarzewie, Szkoła Podstawowa im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym oraz Szkoła Podstawowa im. Alojza Stenzla w Strzelnie. Konkurs, przeprowadzony w dniach od 3 lipca do 5 lipca 2024 roku, wyłonił kandydatów, którzy zostali dzisiaj oficjalnie powołani na swoje nowe funkcje.

Podczas tej samej sesji uhonorowano również czternastu nauczycieli, wręczając im akty nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. Procedura ta rozpoczęła się już w dniach od 17 lipca do 19 lipca 2024 roku, kiedy to odbyło się 14 posiedzeń Komisji Egzaminacyjnej, podczas których przeprowadzono egzaminy dla nauczycieli kontraktowych ubiegających się o awans. Dzisiaj, na Sesji Rady Gminy Puck, nauczyciele ci otrzymali akty awansu zawodowego oraz złożyli stosowne ślubowanie.

Nowi dyrektorzy oraz awansowani nauczyciele stają przed nowymi wyzwaniami i możliwościami. Ich zaangażowanie oraz profesjonalizm z pewnością przyniosą korzyści dla całej społeczności szkolnej.

Cała gmina składa serdeczne gratulacje nowym dyrektorom i awansowanym nauczycielom, życząc im dalszych sukcesów oraz satysfakcji z codziennej pracy na rzecz społeczności szkolnej.