Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • EKO
  • banereko
  • Obowiązek rejestracji producentów produkcji pierwotnej pochodzenia roślinnego

Obowiązek rejestracji producentów produkcji pierwotnej pochodzenia roślinnego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pucku zwraca się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o obowiązku rejestracji producentów produkcji pierwotnej pochodzenia roślinnego. Rolnicy/ plantatorzy (owoców, warzyw i zbóż) wprowadzający swoje produkty na rynek spożywczy mają obowiązek złożyć wniosek do właściwego powiatowego inspektora sanitarnego o wpis do rejestru nadzorowanych zakładów. Ten sam obowiązek posiadają rolnicy prowadzący działalność w zakresie dostaw bezpośrednich, prowadzący gospodarstwa agroturystyczne oraz rolniczy handel detaliczny. Obowiązek rejestracji wynika z art. 6 rozporządzenia (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29.04.2004r w sprawie higieny środkóvw?ożywczych oraz przepisów art. 63 ust. 1 i ust. 2 pkt. 1,4, 12,13 oraz art. 64 ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Brak złożenia wniosku zagrożony jest karą pieniężną z art. 103 ust. pkt 4 ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. W celu dotarcia do jak najszerszej grupy producentów rolnych proszę o umieszczenie w/w informacji w miejscu ogólnodostępnym np. na tablicy ogłoszeń placówki/urzędu lub/i na obsługiwanej przez Państwa stronie internetowej.

pismo do pobrania 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content