Obrazy, które warto zobaczyć !

Dom Kaszubski w Swarzewie słynie ostatnio z wystaw malarskich. Szefowa placówki Irena Kobiella zaprosiła kolejną artystkę. Miłośnicy sztuki plastycznej mieli okazję podziwiania obrazów młodej malarki, 16 letniej Wiktorii Jeka z Chłapowa. Jak sama przyznaje ? był to jej pierwszy wernisaż w życiu. Patrząc na dzieła wystawione na sztalugach, okalające klubowe ściany, trudno w to uwierzyć. W ogóle dojrzałość warsztatu i artystyczny kunszt wprawiały zebranych w zachwyt i niedowierzanie, że są to prace tak młodej osoby. Z pod pędzla artystki pojawiły się: marynistyka, piękne pejzaże, martwe natury a nawet portrety.

Wiktoria swój sukces artystyczny zawdzięcza nie tylko swojemu talentowi. Od dwóch lat opiekunem artystycznym młodej malarki jest Teresa Bartoszewicz ? prowadząca ?szkółkę malarską? w Jastrzębiej Górze. Jak się okazuje jest to kuźnia talentów, rozwijająca interesująco umiejętności plastyczne młodych adeptów sztuki malarskiej. Dumy ze swojej mieszkanki nie krył Dariusz Marzejon ? sołtys Chłapowa. Wystawę podziwiali najbliżsi przyjaciele artystki oraz miłośnicy sztuki ze Swarzewa i nie tylko?

Malarka ? o ile będzie zainteresowanie – otwarta jest również dla innych środowisk lokalnych.

Brunon Ceszke

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6296678833776350049]

Plakat

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content