Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Raut na terenie Osady Łowców Fok

Po konferencji naukowej zorganizowanej z okazji 25-lecia Samorządu Gminy Puck, zaproszeni goście przybyli na teren Parku Kulturowego w Rzucewie, gdzie zorganizowano raut. Obecni byli m in.: Pan Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk z swoim Zastępcą Jerzym Tkaczykiem, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Anna Pomieczyńska, Radni Gminy, pracownicy Muzeum Archeologicznego z Gdańska, Dyrektorzy OKSiT w Gminie Puck Jan Paweł Dettlaff,  Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy Mirosław Kuklik, pracownicy naukowi Uniwersytetu w Wilnie, Toruniu, Polskiej Akademii Nauk, samorządowcy zaprzyjaźnionych gmin z Rytra i Olendorfu i inni. Po ekspozycjach muzealnych w Osadzie oprowadzała gości Pani Danuta Król z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, a Pan Andrzej Wędzik z oddziału gdańskiego muzeum z Sopotu prezentował działanie neolitycznego miotacza oszczepu. Obróbkę narzędzi krzemiennych przedstawili  pracownicy naukowi z wileńskiej uczelni. Ciąg dalszy miłego wieczoru upłynął na rozmowach towarzyskich przy ognisku i poczęstunku przygotowanego przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rzucewa.

 [mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6294863701206835409]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content