Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • Ogólnopolska Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" na terenie Gminy Puck

Ogólnopolska Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" na terenie Gminy Puck

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” na terenie Gminy Puck realizowane są dwa programy: „Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola” oraz „Przemoc boli”. Inicjatorem powyższych przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania oraz fundacja ?Zachowaj Trzeźwy Umysł?.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola” ruszyła w ośmiu przedszkolach z terenu naszej Gminy.

Powyższa akcja ma na celu ułatwienie nauczycielom prowadzenie zajęć z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze. Dzieci przyswoją sobie podstawowe pojęcia związane z bezpieczeństwem. Zapoznają się z pracą pogotowia ratunkowego, policji oraz straży pożarnej. Nauczą się rozpoznawać uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów i kierowców.

Natomiast do programu „Przemoc boli” przyłączyły się cztery Gimnazja.

„Przemoc boli” to zestaw narzędzi edukacyjnych do przeprowadzenia lekcji czy warsztatów na temat przemocy w szkole.

Cele programu to: uwrażliwienie uczniów na przejawy agresji i przemocy również w sieci, uświadomienie im możliwości przeciwstawiania się zachowaniom agresywnym, podkreślenie znaczenia negatywnych konsekwencji stosowanej przemocy, zachęcanie do poszukiwania wspólnych rozwiązań trudnych sytuacji i szukania pomocy u innych.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content