Osada Łowców Fok. Rzucewski park promował się w Gdańsku

W dniu 5 marca odbyło się w siedzibie Muzeum Archeologicznego w Gdańsku przy ulicy Mariackiej, zapowiadane otwarcie wystawy ?Osada Łowców Fok z epoki kamienia nad Zatoką Pucką?.

Otwarcie poprzedzone było prezentacją multimedialną i wykładem pt. ?Od osady z epoki kamienia nad Zatoką Pucką do Parku Kulturowego Osada Łowców Fok w Rzucewie gmina Puck?.

Na wystawie pokazano zabytki z rzucewskiej osady, uzyskane w trakcie prac wykopaliskowych. Uzupełnieniem wystawy są tablice w …których znajdziemy informacje: o pierwszych odkrywcach osady, o sposobach połowu fok i ryb, hodowanych zwierzętach, budownictwie, obróbce krzemienia i kamienia i bursztynie.

Uwaga odwiedzających skierowana była na postać łowcy i jego strój, ozdobiony kopiami naszyjników, jakie noszono przed tysiącami lat.

W czasie uroczystego otwarcia zabrakło odważnych, aby przebrać się w przygotowany w tym celu strój łowcy.

Liczymy, że będzie to atrakcja dla następnych odwiedzających naszą wystawę.

Serdecznie zapraszamy !

Tekst oprac. P. Danuta Król -Muzeum Archeologiczne oddz. W Gdańsku.

Fotografie:P. Jacek Freza  -?…?

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6125328221307237809]