Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • [VIDEO] Jubileusz 80 lecia OSP i 130 lecia ruchu pożarniczego w Strzelnie

[VIDEO] Jubileusz 80 lecia OSP i 130 lecia ruchu pożarniczego w Strzelnie

Jubileusz 80 lecia OSP i 130 lecia ruchu pożarniczego miejscowi strażacy postanowili uczcić otwarciem Strażackiej Izby Pamięci. Izbę można było stworzyć, dzięki starannie przechowywanej przez pokolenia dokumentacji. Przed zawieruchą wojenną uchronił ją ówczesny sekretarz Augustyn Tocki. 

Natomiast po wojnie głównym kronikarzem, był długoletni prezes jednostki Albert Patock. Autor m.in. dwóch tomów „Dzieje pożarnictwa w powiecie puckim”.

Z okazji 100 lecia Jego urodzin, w roku 1997 otwarta została Izba Pamiątek Strażackich. Na wystawie można było obejrzeć: stare dokumenty, dyplomy,  mundury z różnych okresów i inne przedmioty strażackie z dawnych czasów. W roku 2006 w Strzelnie zorganizowano Zaduszki Strażackie. W efekcie powstała galeria nieżyjących strażaków od czasu powstania OSP Strzelno (1933 rok). Obie ekspozycje znalazły swoje miejsce w nowo otwartej Izbie Pamięci, która – zdaniem strażaków – stanowi rodzaj hołdu tym, którzy tworzyli historię jednostki w Strzeln

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content