Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.

[VIDEO] Jubileusz 80 lecia OSP i 130 lecia ruchu pożarniczego w Strzelnie

Jubileusz 80 lecia OSP i 130 lecia ruchu pożarniczego miejscowi strażacy postanowili uczcić otwarciem Strażackiej Izby Pamięci. Izbę można było stworzyć, dzięki starannie przechowywanej przez pokolenia dokumentacji. Przed zawieruchą wojenną uchronił ją ówczesny sekretarz Augustyn Tocki. 

Natomiast po wojnie głównym kronikarzem, był długoletni prezes jednostki Albert Patock. Autor m.in. dwóch tomów „Dzieje pożarnictwa w powiecie puckim”.

Z okazji 100 lecia Jego urodzin, w roku 1997 otwarta została Izba Pamiątek Strażackich. Na wystawie można było obejrzeć: stare dokumenty, dyplomy,  mundury z różnych okresów i inne przedmioty strażackie z dawnych czasów. W roku 2006 w Strzelnie zorganizowano Zaduszki Strażackie. W efekcie powstała galeria nieżyjących strażaków od czasu powstania OSP Strzelno (1933 rok). Obie ekspozycje znalazły swoje miejsce w nowo otwartej Izbie Pamięci, która – zdaniem strażaków – stanowi rodzaj hołdu tym, którzy tworzyli historię jednostki w Strzeln

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: