Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.

Otwarcie Przedszkola Samorządowego w Mieroszynie

Dnia 18 listopada 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mieroszynie nastąpiło wielkie wydarzenie, a mianowicie otwarcie Przedszkola Samorządowego w Mieroszynie. Po przybyciu wszystkich zaproszonych gości nastąpiło wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie hymnu szkoły. Pani Dyrektor Barbara Cybula powitała przybyłych gości:

? Wójta Gminy Puck ? Pana Tadeusza Puszkarczuka
? Przewodniczącą Rady Gminy Puck – Panią Annę Pomieczyńską
? Z-cę Wójta Gminy Puck ? Pana Jerzego Tkaczyka
? Skarbnika Gminy Puck ? Panią Magdalenę Wanserską
? Dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Gminie Puck – Panią Barbarę Miłkowską
? Dyrektora Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck ? Pana Jana Dettlaffa
? Księgową ZOPO w Gminie Puck – Panią Barbarę Stankiewicz
? Księdza Proboszcza Parafii Pw. Św. Marii Magdaleny w Strzelnie ? ks. mgr lic. Czesława Rajdę
? Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pucku – Panią Bożenę Śliwicką
? Koordynatorów projektu realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego p.n: ?Nowe miejsca, nowe szanse ? utworzenie 30 nowych miejsc przedszkolnych, w tym 3 dla dzieci z niepełnosprawnościami, na terenie Gminy Puck?: ? Panią Annę Łapińską,
? Pana Marcina Kasperczyka,
? Pani Katarzynę Kiełpin,
? Inspektora ds. Inwestycji w Gminie Puck ? Pana Michała Rohda
? Właściciela firmy wykonawczej ?Usługi Budowlane? z Brzyna ? Pana Łukasza Wojtania
? Architekta ? Panią Zofię Wesołowską
? Dyrektorów Szkół Podstawowych Gminy Puck
? Sołtysa Mieroszyna ? Pana Dawida Radtke
? Radnego Gminy Puck z Mieroszyna ? Pana Mariusza Jarmulewskiego
? Prezesa LZS w Mieroszynie ? Pana Wojciecha Licau
? Prezesa OSP w Mieroszynie ? Pana Jarosława Dettlaff
? Radę Rodziców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mieroszynie
? Nauczycieli, pracowników naszej szkoły
? Rodziców przedszkolaków wraz z dziećmi.

Podczas przemówienia Pani Dyrektor wyświetlona została prezentacja przygotowana przez Panią Aleksandrę Jarmulewską o tym, jak budynek i pomieszczenia wyglądały przed i po remoncie. Następnie Pani Dyrektor wręczyła podziękowania osobom, które służyły pomocą podczas budowania, sprzątania oraz meblowania przedszkola. Głos zabrał także Wójt Gminy Puck Pan Tadeusz Puszkarczuk, który życzył nam wielu sukcesów, tych małych jak i tych dużych. Gdy nadszedł wyczekiwany moment Wójt Gminy Puck ? Tadeusz Puszkarczuk, Dyrektor Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Mieroszynie ? Barbara Cybula, Przewodnicząca Rady rodziców- Barbara Klebba, Koordynator projektu ? Marcin Kasperczyk, Wykonawca robót budowlanych ? Łukasz Wojtania, Inspektor ds. Inwestycji w Gminie Puck ? Michał Rohda oraz przedszkolak Mateusz Oberzig przecięli uroczyście wstęgi. Po przecięciu wstęgi nastąpiło poświęcenie budynku i udzielenie błogosławieństwa przez ks. Czesława Rajdę. Część artystyczna była przygotowana przez panie wychowawczynie przedszkolaków z grup 3-4 latków: Annę Foltyńską i Katarzynę Ptach-Dardzińską oraz 5-6 latków: Monikę Szczypior i Darię Grabowską. Wystąpienie dzieci wywołało wiele wzruszenia i oklasków. Nieśmiałe dzieci oraz ich pierwszy w życiu występ zachwycił wszystkich zgromadzonych gości. Jak na przedszkolaków przystało, dzieci zostały uroczyście pasowane na przedszkolaków przez Panią Dyrektor. Dzieci jak i Przedszkole otrzymało wiele cennych upominków, które przydadzą się w codziennej pracy. Następnie zaproszeni goście zwiedzali oraz podziwiali sale przedszkolne. Na koniec nastąpił słodki poczęstunek, o który zadbała cała społeczność szkolna. Tort był sponsorowany przez p. dyr. Barbarę Miłkowską. Ach.. ten dzień wzbudził wiele emocji i zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Więcej zdjęć na www.kaszuby24.pl

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: