• Mieszkańcy

Paulina Więzik ze Swarzewa laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego ?Malujemy Kaszuby?

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zrealizowało projekt, którego celem była popularyzacja literatury kaszubskiej i języka kaszubskiego oraz wydanie publikacji w wersji polskiej, kaszubskiej i angielskiej: ?Opowiedz mi bajkę  – ?p?wiédz mie bôjk?  – Tell me a fairy tale?2?,

W ramach projektu zorganizowano wojewódzki konkurs literacki oraz plastyczny. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Swarzewie z klas IV ? VI wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem: ?Malujemy Kaszuby?. Przedmiotem konkursu miała być praca plastyczna, w której dziecko przedstawi ilustrację do wybranej legendy kaszubskiej. Laureatką została nasza absolwentka. W listopadzie 2016r. w  Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko ? Pomorskiej w Wejherowie  odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz promocja nowej książki.

Paulina Więzik otrzymała III miejsce, a jej zwycięska praca plastyczna została zamieszczona w publikacji trójjęzycznego zbioru opowiadań, baśni i legend kaszubskich pt. ?Opowiedz mi bajkę  – ?p?wiédz mie bôjk?  – Tell me a fairy tale?2?.

Opiekun: Katarzyna Bialkowska