Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Petycja – Województwo Pomorskie walczy o środki unijne

Petycja – Województwo Pomorskie walczy o środki unijne

Szanowni Państwo,

 

Rządowy projekt Umowy Partnerstwa między Polską a Unią Europejską na lata 2021?2027 zakłada, że województwo pomorskie otrzyma o 736 mln euro (3 mld zł) mniej na program regionalny. To prawie 40 proc. mniej niż w poprzedniej perspektywie. Taki podział środków wpłynie negatywnie na rozwój naszego województwa. Biorąc pod uwagę zaproponowany podział, województwo pomorskie jest jednym z tych, które dostaną najmniej funduszy. W przeliczeniu na jednego mieszkańca Pomorza ? tylko 482 euro, w porównaniu z 810 euro w latach 2014?2020. To prawie trzy razy mniej niż w innych województwach.

 

Nie muszę chyba Państwu przypominać, że środki europejskie to główne źródło finasowania inwestycji rozwojowych w naszym województwie. Utrata prawie 40 proc. dotychczasowej puli środków utrudni, a wręcz może zahamować, działania rozwojowe. Ograniczy to na przykład inwestycje w rozwój komunikacji publicznej, infrastruktury transportowej oraz infrastruktury społecznej, tak istotnych z punktu widzenia potrzeb mieszkańców naszego województwa.

 

Dlatego, w trosce o rozwój i przyszłość naszego regionu, apelujemy do rządu o zwiększenie funduszy unijnych dla województwa pomorskiego, co najmniej o kwotę, o którą pomniejszone zostały środki planowane przez rząd na perspektywę 2021?2027. Uruchomiliśmy też nową inicjatywę – petycję do rządu dostępną do podpisu przez wszystkich mieszkańców na naszej stronie https://pomorskie.eu/petycja/ . Gorąco Państwa proszę o zapoznanie się z tą petycją i zachęcam do włączenia się w akcję tak ważną dla rozwoju województwa pomorskiego.

 

Z poważaniem,

 

Mieczysław Struk

Marszałek Województwa Pomorskiego

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content