Pierwsza pomoc w OSP Mrzezino

W pierwszą sobotę nowego roku, w remizie OSP Mrzezino odbyła się zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Rozpoczynamy intensywne przygotowania do zawodów MDP, które mają odbyć się w czerwcu. Dlatego, na zaproszenie Zarządu gościliśmy Panią Aleksandrę Dettlaff – ratownika medycznego i jej siostrę Małgorzatę. Panie, przedstawiły podstawy pierwszej pomocy. Zajęcia podzielono na dwie części. Teoretyczną -tu młodzież, dzięki prezentacji multimedialnej mogła zapoznać się jak bardzo ważna jest szybka pomoc osobie poszkodowanej, jak należy przygotować się do działań ratowniczych oraz jak wyposażona jest torba medyczna. Drugą część stanowiła praktyka. Panie przywiozły dwa manekiny na których młodzież mogła nauczyć się jak prawidłowo przeprowadzać resuscytację krążeniowo – oddechową oraz treningową wersję AED (Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny). To była niezwykle ważna i ciekawa lekcja dla młodych druhów. Serdecznie dziękujemy Paniom i liczymy na kolejną wizytę. Dziękujemy również reporterom portalu 24kaszuby i zapraszamy do obejrzenia ich relacji z naszego spotkania. Mamy nadzieję, że podobne zajęcia uda nam się zorganizować również dla mieszkańców naszych wiosek.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content