• Edukacja
  • Pierwsze miejsce w konkursie kalendarzowym PSP 2018 dla SP im. P. Góry w Mrzezinie

Pierwsze miejsce w konkursie kalendarzowym PSP 2018 dla SP im. P. Góry w Mrzezinie

30 maja 2018 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 przy ul. Marcinkowskiego w Warszawie, odbyło się rozstrzygnięcie Konkursów Kalendarzowych PSP 2018 JA TEŻ BĘDĘ STRAŻAKIEM!

Sześcioro uczniów z klasy VA (Aleksandra Grubba, Zuzanna Labudda, Roksana Okroj, Marta Streng, Eryk Gut, Adam Pienschke) ze Szkoły Podstawowej im. Pawła Góry w Mrzezinie wzięli udział w konkursie na spot filmowy pt. ?Żywioły i ludzie? organizowanym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Spośród 212 nadesłanych prac z całej Polski, 1 nagrodę otrzymała mrzezińska grupa uczniów.

Wręczenie nagród i listów gratulacyjnych komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nastąpi podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Zobacz film

Poniżej film z losowania pięciu kart z prawidłowymi odpowiedziami nadesłanymi na  konkursu dla najmłodszych ?REBUS Z WYSZUKIWANKĄ?.


Zgodnie z poleceniem komendanta głównego PSP, strażacy w całym kraju przekazali do szkół w sumie 49 473 szt. kalendarzy plakatowych, odbyło się to podczas 16 278 spotkań w szkołach, w których uczestniczyło 314 316 osób.

Do współpracy zaproszono dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie, które podczas wizyty w JRG nr 5 brały udział w rozstrzygnięciu konkursów, które znajdują się na odwrocie strażackiego kalendarza.

Komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski na początku spotkania przeprowadził pogadankę z dziećmi o konkursach oraz poruszył tematy, które dotyczą szeroko pojętego bezpieczeństwa, w tym: numerów alarmowych, ewakuacji, czy zagrożeń. Po dialogu z dziećmi, gen. brygadier Leszek Suski stwierdził, że dzieci mają wiedzę i są bardzo spostrzegawcze i często one, jako pierwsze informują straż o zagrożeniu.

Na wielki finał przybył także mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica, a także zastępcy komendanta miejskiego PSP m. st. Warszawy bryg. Artur Rudzik oraz bryg. Bogusław Majchrzak.

Pod czujnym okiem jury, dokonano losowania pięciu kart z prawidłowo nadesłanymi odpowiedziami konkursu dla najmłodszych ?REBUS Z WYSZUKIWANKĄ?. Na konkurs nadesłano 9 827 kart z poprawnie udzielonymi odpowiedziami.

W drugim konkursie ?BEZPIECZEŃSTWO W TWOIM OTOCZENIU ZALEŻY OD CIEBIE?, głosy na najładniejsze prace plastyczne oddały dzieci wraz z pedagogiem, zaproszeni goście oraz jury. Wyłoniono pięciu laureatów. Na konkurs nadesłano 2 665 prac plastycznych.

Trzeci konkurs ?POTRAFIĘ ALARMOWAĆ STRAŻ POŻARNĄ?, to konkurs zespołowy/klasowy na plakat. Zwycięzcami zostały trzy zespoły, na ten konkurs wpłynęło 349 prac.

Wszyscy mogli obejrzeć trzy zwycięskie spoty filmowe ostatniego ? czwartego konkursu, pt. ?ŻYWIOŁY I LUDZIE?, a nadesłano ich 212.

Zwycięzcy Konkursów otrzymają nagrody oraz listy gratulacyjne komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, które zostaną przekazane za pośrednictwem właściwych komendantów powiatowych/miejskich PSP na terenie kraju. Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w szkołach, do których uczęszczają laureaci.

Lista wyłonionych zwycięzców znajduje się poniżej, a także ukaże się na łamach ?Przeglądu Pożarniczego?.

Na koniec, komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, każdemu wręczył upominki, następnie dzieci zostały oprowadzone po Centrum Edukacji Bezpieczeństwa i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej.

Dziękujemy wszystkim za nadesłane prace i odpowiedzi, a zwycięzcom gratulujemy!
a

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content