• Edukacja

Połchowo: 20 rocznica nadania SP im. Józefa Wierzbickiego

16 maja w Połchowie obchodzono 20 rocznicę nadania szkole podstawowej imienia Józefa Wierzbickiego. Była to więc doskonała okazja, aby w ten szczególny dzień przypomnieć sobie bliżej sylwetkę założyciela szkoły. Józef Wierzbicki urodził się w Górach Karwackich, w latach 1939 ? 1945 przebywał w niemieckiej niewoli w obozach Neubrandenburg, Grossborn i Zandbostol w sumie 5lat i 8 miesięcy. Sprawował opiekę nad Polskimi dziećmi przebywającymi w szkołach na terenie Niemiec. Był pedagogiem. Pracował w wielu placówkach oświatowych m.in. w Brudzewie, Kłaninie, Starzynie i w końcu w Połchowie. W 1970 przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Pucku. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Połchowie, zorganizowali krótkie przedstawienie, w którym przedstawili przybyłym postać Józefa Wierzbickiego. Na uroczystościach jubileuszowych zjawili się m.in. syn patrona szkoły Pan Tadeusz Wierzbicki, Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk, nauczyciele i dyrekcja szkoły.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6285551839248994065]

Więcej zdjęć na www.24kaszuby.pl