POLICJANCI ROZMAWIALI Z UCZNIAMI O DOPALACZACH

W miniony piątek policjanci z prewencji kryminalnej byli gośćmi w Zespole Szkół w Starzynie. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanymi z dopalaczami i narkotykami, wyjaśniono na czym polega odpowiedzialności karna wśród osób młodych. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, uczniowie zadawali pytania i chętnie uczestniczyli w dyskusji.

W ramach zawartej współpracy pomiędzy Urzędem Gminy a Komendą Powiatową Policji w Pucku na rzec walki z dopalaczami w miniony piątek mundurowi spotkali się z uczniami Gimnazjum w Starzynie.

Głównym tematem były rozmowy o narkotykach i dopalaczach oraz odpowiedzialności karnej za przestępstwa które popełniają osoby nieletnie. W ramach tego zagadnienia poprzez przygotowaną prezentację multimedialną młodzież uświadomiła sobie o zgubnym działaniu używek jakie niesie za sobą ich zażywanie. Podczas rozmowy informowano o skutkach ubocznych, formie występowania dopalaczy, oraz ich wyniszczającym działaniu na organizm. Uczniowie usłyszeli także o odpowiedzialności karnej za przestępstwa najczęściej popełniane przez młodych ludzi.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, uczniowie zadawali pytania i chętnie uczestniczyli w dyskusji.

611a

 

Wybierz interesujący układ