Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Poświecenie wozu strażackiego w OSP Smolno

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Smolnie trafił używany wóz gaśniczy. 16 sierpnia samochód został poświęcony oraz oficjalnie przekazany jednostce.

W uroczystościach uczestniczyli Strażacy , Mieszkańcy i Księża z Mrzezina . Obecny był wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

Nowy wóz to średni samochód gaśniczy ? na jego wyposażeniu znajduje się m. in zbiornik zawierający 3,0 tys litrów wody, autopompa. Duża część wyposażenia przełożona została ze starego wozu ? pozwala ono na działanie zarówno przy pożarach, jak i wypadkach drogowych czy wszelkiego rodzaju miejscowych zagrożeniach takich jak np. usuwanie gniazd szerszeni. Jak powiedział podczas wywiadu Pan Grzegorz Nowicki z UG w Pucku ? ma on pomóc  strażakom szybciej i efektywniej nieść pomoc, a także zwiększyć ich własne bezpieczeństwo.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content