Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • Powiat Pucki: Policjanci opowiadają o krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa

Powiat Pucki: Policjanci opowiadają o krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa w Pucku, podobnie jak na terenie całego województwa pomorskiego, od lipca 2016 roku. Województwo pomorskie jako jedno z trzech zostało wytypowane do jej pilotażowego prowadzenia. Obecnie aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju.

Policjanci z Puckiej Komendy spotykają się na spotkaniach, zebraniach wiejskich, debatach, z mieszkańcami powiatu puckiego aby rozmawiać o bezpieczeństwie i zagrożeniach z jakimi na co dzień spotyka się społeczeństwo. Mundurowi w swych wystąpieniach zapoznają z obsługą aplikacji ,,Krajowych Map Zagrożeń Bezpieczeństwa?? ukazując jakie jest to łatwe a zarazem może przyczynić się do większej efektywności pracy policji i wzrostu poziomu bezpieczeństwa w naszej okolicy.

W trakcie rozmów stróże prawa opowiadają jakiego rodzaju zagrożenia mogą być sygnalizowane przez mieszkańców oraz tłumaczą jak są one kwalifikowane w świetle obowiązującego prawa. Omawia się poszczególne formy niebezpieczeństw w celu zrozumienia i odróżnienia ich od tych pilnych, które wymagają bezpośredniej interwencji puckich policjantów.

Mundurowi zapoznają słuchaczy jak wygląda proces weryfikacji i realizacji czynności związanych ze zgłoszonymi na terenie powiatu puckiego punktami. Wyjaśnia się proces przydzielania zgłoszenia oraz sposoby ich realizacji przez dane wydziały lub komisariaty policji, na których terenie odnotowywane są doniesienia związane z mapą zagrożeń.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym, czy w pobliżu miejsca zamieszkania ale także w innych jego sferach. Oznaczenie na mapie zagrożeń punktu, w którym dochodzi do łamania przepisów prawa pozwoli puckiej policji zweryfikować zgłoszone zagrożenie, a w następstwie podjąć skuteczne działania zmierzające do ich eliminacji.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content