Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.

Przebudowa stacji wodociągowej SUW

Przebudowa stacji wodociągowej SUW i rozbudowa ujęcia wody ze zbiornikami retencyjnymi w Mrzezinie. Zadanie inwestycyjne obejmowało zmianę jednostopniowego systemu dostarczania wody do sieci wodociągowej na dwustopniowy, przez co osiągnie się stałe ciśnienie wody i zapewni pewność dostawy wody przy większych rozbiorach. Poprawi się również jakość wody.

Woda ujmowana w studniach nr 1, 2 lub 3 tłoczona jest do stacji wodociągowej, gdzie następuje jej uzdatnianie, następnie zostaje tłoczona do zbiorników retencyjnych ujściowych.

Woda uzdatniona jest pobierana ze zbiorników retencyjnych i tłoczona do zewnętrznej sieci wodociągowej ? do odbiorców.

Dla uzdatniania magnetycznego wody zamontowano 2 magnetyzery nowej generacji.

Do dezynfekcji zastosowano chlorator oraz lampy bakteriobójcze UV. Działanie tego promieniowania polega na absorpcji promieniowania UV przez struktury genetyczne DNA drobnoustrojów, które powoduje zniekształcenie w nich DNA uniemożliwiające proces jego nowego tworzenia. Urządzenia te nie powodują żadnych zmian w składzie chemicznym wody.

W ramach przedsięwzięcia wykonano:

a)     Modernizację istniejącej stacji wodociągowej, polegającej na zwiększeniu jej wydajności do Qhmax=120m3/h, poprzez wymianę istniejących odżelaziaczy na odżelaziacze nowoczesne, automatyczne nowej generacji oraz na wyodrębnieniu pompowni płukania odżelaziaczy;

b)    Budowę zbiorników retencyjnych ujściowych wody o pojemności: V=2x180m3=360m3 wraz z halą pompowni wody II-stopnia o wydajności Qhmax=180m3/h;

c)     Modernizację istniejących studni głębinowych;

d)    Ustawienie agregatu prądotwórczego awaryjnego (w obudowie);

e)     Wykonanie niezbędnego uzbrojenia podziemnego, wykonaniu nawierzchni placu z kostki brukowej.

Realizacja:             listopad 2010 r. ? maj 2011 r.

Koszt:                   3.257 tys. zł

Wykonawca:         Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane ?ŻALA? sp.j.

Rekowo Górne, ul. Słoneczna 19

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: