• Gmina
  • Przegląd Recytatorski Poezji Polskiej | Turniej Poezji Śpiewanej w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie 2023

Przegląd Recytatorski Poezji Polskiej | Turniej Poezji Śpiewanej w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie 2023

W Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie odbył się 39. Przegląd Recytatorski Poezji Polskiej oraz Turniej Poezji Śpiewanej. Impreza zgromadziła reprezentacje 10 szkół podstawowych z gminy, które wzięły udział w konkursie recytatorskim oraz poezji śpiewanej.

Jury w składzie Elżbieta Derc oraz Beata Dąbrowska miało niezwykle trudne zadanie, aby wybrać zwycięzców w czterech kategoriach konkursowych: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8 oraz Poezja Śpiewana.

Należy szczególnie wyróżnić zwycięzców w każdej kategorii konkursowej. W kategorii 1-3 pierwsze miejsce zdobyła Antonina Pach ze ZSP Łebcz, drugie miejsce przypadło Karinie Groenwald z SP Rekowo Górne, a trzecie miejsce zajęła Liliana Czaja z ZSP Łebcz. Wyróżnienia otrzymały Barbara Dettlaff ze SP Strzelno oraz Antonina Kupska ze SP Starzyno.

W kategorii 4-6 pierwsze miejsce zdobył Jan Treder z SP Swarzewo, drugie miejsce przypadło Lilianie Rysmanowskiej z SP Rekowo Górne, a trzecie miejsce zajęła Rozalia Koss z SP Mrzezino. Wyróżnienia otrzymali Daria Bizewska ze SP Mieroszyno i Albert Derc ze SP Mieroszyno.

W kategorii 7-8 pierwsze miejsce zdobyła Julia Wojtania z SP Swarzewo, drugie miejsce przypadło Agacie Boszkej z SP Swarzewo, a trzecie miejsce zajęła Malwina Janusch z ZSP Połchowo. Wyróżnienia otrzymali Alina Stankiewicz ze SP Mrzezino i Sebastian Labudda z ZSP Łebcz.

W kategorii Poezja Śpiewana pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Supińska z SP Mrzezino, drugie miejsce przypadło Olga Pudłowskiej z ZSP Łebcz, a trzecie miejsce zajęła Szymon Dampc z SP Mrzezino. Wyróżnienie otrzymał Franciszek Arendt ze SP Połczyno.

Organizatorzy serdecznie gratulują zwycięzcom, uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom za koordynację. Do zobaczenia za rok na jubileuszowej, 40. edycji konkursu!

Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej i Turniej Poezji Śpiewanej 2023 ŻelistrzewO

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

plakat POmorskie z Ukrainą
Skip to content