Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Relacja z Rajdu Rowerowego w Leśniewie

Dziewiąta edycja odbywającego się w Leśniewie (gm. Puck) Rajdu Rowerowego na Orientację dobiegła końca. Niemal siedemdziesięcioro uczestników podjęło wyzwanie pokonania szlaków okolicznych lasów z mapą i kompasem. Uczestnicy rywalizowali na trasach długości 20 -stu i 40 ? stu kilometrów.

W niedzielne południe blisko trzydzieści zespołów wyruszyło w poszukiwaniu punktów kontrolnych rozmieszczonych w zakątkach kompleksów leśnych. Impreza ta skupia zarówno pasjonatów sportów rowerowych, jak również rodziny i grona znajomych stawiających sobie za cel atrakcyjnie spędzoną słoneczną, wakacyjną niedzielę.

Bazę Rajdu od początku jego istnienia stanowi Wiejski Klub Kultury w Leśniewie pod przewodnictwem Jadwigi Siniczyn. Tam też odbyło się przywitanie uczestników oraz prezentacja multimedialna wyjaśniająca zasady imprezy. Budowniczymi tras byli Damian Lanc (trasa 40 km) oraz Mikołaj Ceynowa (20km).
Każda z tras, ze względu na różne klasyfikacje punktowe i trudności, jakie uczestnicy mogą napotkać na trasie odbywają się niezależnie dla obu kategorii. Rowerzyści, którzy zdecydowali się na trasę 40 ? sto kilometrową musieli stawić się na odprawie o godzinie 11:30, po czym z zachowaniem interwału czasowego zostali wypuszczani na trasę, jaką musieli przebyć w ciągu sześciu godzin. Podobną procedurę przeszli również godzinę później uczestnicy trasy krótszej, ci zaś mieli na pokonanie swojej trasy 4 godziny.

Uczestnicy imprezy otrzymali mapę z punktami, do których musieli dotrzeć. Trasa krótsza miała do odnalezienia 10 punktów kontrolnych, natomiast uczestnicy trasy 40 ? sto kilometrowej mieli do znalezienia aż 20 punktów. By utrudnić znalezienie prawidłowych miejsc, które miały znaczenie w uzyskaniu ostatecznego rezultatu, na trasie można było natrafić też na punkty stowarzyszone, czyli mające na celu zmylenie uczestników imprezy. Kilka zespołów z trasy krótszej uniknęło ?pułapek? przygotowanych przez budowniczego trasy, zapewniając sobie tym samym możliwość rywalizacji o najwyższe lokaty. Trasa dłuższa była zdecydowanie bardziej wymagająca zarówno pod względem lokalizacji punktów kontrolnych jak i wytrzymałościowej. Trasa ta okazała się na tyle trudna, że żadna ze startujących drużyn nie była w stanie pokonać jej bezbłędnie.

Po powrocie na każdego czekały kiełbasy z grilla, napoje, wspólne dzielenie się wrażeniami oraz pokaz zdjęć wykonanych w trakcie pokonywania leśnych tras przez rowerzystów. Zakończenie imprezy, połączone z rozdaniem nagród i pucharów odbyło się o 19:00. Szczegółów i zdjęć dotyczących tejże imprezy można szukać pod adresem www.rajd-lesniewo.prv.pl.

Wyniki:

Trasa 40 km:

I miejsce ? ?Darilion? Dariusz Okoń (Domatówko)

II miejsce ? ?TomCat? – Tomasz Waleńczak (Gdynia), Adam Kot (Gdańsk)

III miejsce ? ?Wykrojniki TSA? ? Jacek Polasz (Reda)

Trasa 20 km:

I miejsce ? ?Będzie dobrze? ? Semmerling Bartek, Semmerling Sebastian, Szymański Adam (Leśniewo)

II miejsce ? ?F?laczek ? Grzegorz Narloch (Leśniewo)

III miejsce ? ?Zielone strzały? – Sylwia Blaszke-Mielewczyk, Kinga Mielewczyk, Dawid Mielewczyk, Tomasz Mielewczyk (Puck)

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content