Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Rusza akcja paczka ?DLA UKRAINY?

Wszyscy Klienci, którzy do końca marca br. chcieliby pomóc mieszkańcom Ukrainy i wysłać do nich paczki* z żywnością czy odzieżą, będą mogli nadać je bezpłatnie** w naszych placówkach pocztowych .

W ramach przedsięwzięcia można nadawać ekonomiczne paczki pocztowe, a każda wysyłana przesyłka musi zawierać dopisek: ?DLA UKRAINY?.

Zgodnie z aktualnie obowiązującym na Ukrainie prawem celnym towary przesyłane do tego kraju na rzecz pojedynczej osoby fizycznej w ramach jednej przesyłki (oraz w ciągu jednej doby ? w przypadku międzynarodowych przesyłek ekspresowych) nie podlegają opłatom celnym w przypadku gdy ich łączna wartość fakturowa nie przekracza 300 euro.

Zgodnie z zasadami akcji, każda osoba fizyczna może nadać tylko jedną paczkę pocztową, natomiast osoby prawne bądź jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej mogą nadać maksymalnie 100 sztuk paczek pocztowych. Adresatami przesyłek na terytorium Ukrainy mogą być wyłącznie osoby fizyczne.

* Regulamin w zakresie niedozwolonej zawartości paczek znajduje się w dokumencie nt. Informacji dodatkowych dotyczących usług pocztowych w obrocie zagranicznym na str. 41: ZOBACZ
**Zwolnienie z opłaty pocztowej nie obejmuje zwrotu do nadawcy paczki pocztowej w przypadku braku możliwości jej doręczenia.

Paczka_dla_ukrainy_grafika

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content