Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Srebro na Mistrzostwach Polski sportowca ze Strzelna

W Sopocie odbyły się XI Mistrzostwa Polski Weteranów w rzutach z miejsca. W zawodach startował reprezentant LZS Strzelno Brunon Ceszke. W rzucie ciężarkiem (9,08 kg), w kategorii M 60 zdobył srebrny medal wynikiem 16,24 m ustępując zaledwie o 19 cm  koledze z Warszawy. ?Młotem szkockim? (8 kg) strzelnieński lekkoatleta  rzucił 19,09 m, co dało mu piąte miejsce.

Warto zaznaczyć, iż lekkoatletyka wśród weteranów w gminie Puck cieszy się sporym zainteresowaniem. Od 2007 roku organizowane są Otwarte Mistrzostwa Gminy Puck w tej kategorii.

Tegoroczne odbędą się 25 maja (niedziela) na boisku sportowym w Połczynie, od godz.14,00. O godz.13,00 odbędzie się pierwsza konkurencja rzut młotem mężczyzn.

Wszystkich zainteresowanych (mężczyźni od 35 lat, kobiety od 30 lat) serdecznie zapraszamy !

W programie ponadto odbędą się: biegi na 60 m (kobiet i mężczyzn), 400 (kobiet), 800 m (mężczyzn), skok w dal (kobiet i mężczyzn), oraz  pchnięcie kulą a także rzuty dyskiem i oszczepem (kobiet i mężczyzn).

Uwaga ! Wszystkie wyniki przeliczane są na punkty, według tabeli światowej. Im osoba jest starsza, tym lżejszym rzuca sprzętem i otrzymuje więcej punktów za uzyskany rezultat. Chodzi o to, aby wszyscy mieli jednakowe szanse w walce o medale.

DCF 1.0

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content