Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Sukces Kłosa Werblinia na Dniu Jedności Kaszubów w Chmielnie!

zdjęcie przedstawia zwycięską drużynę z Werblini.

W tym roku gospodarzem Dnia Jedności Kaszubów było Chmielno. Kaszubskie święto odbyło się 19 marca.

Obchodom Dnia Jedności Kaszubów tradycyjnie towarzyszył turniej gry w Baśkę, który został rozegrany w Domu Kultury w Chmielnie. Turniej towarzyszący obchodom Dnia Jedności Kaszubów, był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. W turnieju rozegrano 5 rund sportowych.

Organizatorzy dla zwycięzcy turnieju zapewnili nagrodę główną w kategorii open – w postaci telewizora. Najlepszym baśkarzem turnieju w Chmielnie, został Andrzej Dziemiańczyk – Chrobry Wicko. Najlepszą zawodniczką turnieju została Maria Dominik – Kłos Werblinia.

W rywalizacji par zwyciężyli Stefan i Mateusz Makurat z PZW Kartuzy, Drugie miejsce zajęli Henryk Radtke i Kazimierz Kwidziński z Klosa Werblinia.

Najlepszym zespołem Dnia Jedności Kaszubów, został Kłos Werblinia, który reprezentowali ? kpt. Radtke Henryk, Dominik Maria, Kwidziński Kazimierz, Sahs Rafał.

Serdeczne podziękowania należą się Gminie Chmielno oraz pracownikom Domu Kultury w Chmielnie, za wspaniałe przygotowanie Sali na turniej Baśki podczas Dnia Jedności Kaszubów.

Turniej sportowy Dzień Jedności Kaszubów w karcianą Baśkę, został rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Chmielno ? Jerzego Grzegorzewskiego oraz Prezes ZG Zrzeszenia Kaszubsko ? Pomorskiego – Edmunda Wittbrodta.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content