• Mieszkańcy

Sukces Piotra Radtke z Werblini na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w skata sportowego

zdjęcie przedstawia Piotra Radtke (mieszkaniec Werblini, reprezentujący MOKSiR Puck) podczas odbierania nagrody.

Sukces Piotra Radtke z Werblinia na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Skata Sportowego w Bieruniu (woj. Śląskie)!

Eliminacje do Mistrzostw Polski trwały cały 2016 rok. 9 Turniejów Grand Prix Polski rozgrywanych na terenie całej Polski wyłoniły 90 najlepszych zawodników dodatkowo każdy okręg Polskiego Związku Skata dostał po 3 dzikie karty (do rozdysponowania między najlepszych zawodników danego okręgu nie mogących brać udział w zmaganiach Grand Prix Polski).

Z drużyny MOKSiR Puck na Śląsk wybrało się 4 zawodników. Pierwszy dzień zmagań to półfinał, w którym udział bierze 120 zawodników.

Do ścisłego finału dostał się Piotr Radtke, który po półfinale zajmował 11 miejsce. W ostatnim etapie mistrzostw prawo startu miało 16 zawodników, którzy rywalizowali każdy z każdym. Rywalizacja trwała 9 godzin.

Piotr Radtke z Werblini, reprezentujący MOKSiR Puck ostatecznie zajął 4 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, co jest jego największym życiowym sukcesem pomimo młodego wieku.

Warte odnotowania jest, że w Grand Prix (kwalifikacjach do finału) brało udział ok. 1000 zawodników z całej Polski.