Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • Sukces Piotra Radtke z Werblini na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w skata sportowego

Sukces Piotra Radtke z Werblini na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w skata sportowego

zdjęcie przedstawia Piotra Radtke (mieszkaniec Werblini, reprezentujący MOKSiR Puck) podczas odbierania nagrody.

 

Sukces Piotra Radtke z Werblinia na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Skata Sportowego w Bieruniu (woj. Śląskie)!

Eliminacje do Mistrzostw Polski trwały cały 2016 rok. 9 Turniejów Grand Prix Polski rozgrywanych na terenie całej Polski wyłoniły 90 najlepszych zawodników dodatkowo każdy okręg Polskiego Związku Skata dostał po 3 dzikie karty (do rozdysponowania między najlepszych zawodników danego okręgu nie mogących brać udział w zmaganiach Grand Prix Polski).

Z drużyny MOKSiR Puck na Śląsk wybrało się 4 zawodników. Pierwszy dzień zmagań to półfinał, w którym udział bierze 120 zawodników.

Do ścisłego finału dostał się Piotr Radtke, który po półfinale zajmował 11 miejsce. W ostatnim etapie mistrzostw prawo startu miało 16 zawodników, którzy rywalizowali każdy z każdym. Rywalizacja trwała 9 godzin.

Piotr Radtke z Werblini, reprezentujący MOKSiR Puck ostatecznie zajął 4 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, co jest jego największym życiowym sukcesem pomimo młodego wieku.

Warte odnotowania jest, że w Grand Prix (kwalifikacjach do finału) brało udział ok. 1000 zawodników z całej Polski.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content